Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak Devlet Türk Sanatları Yarışması duyuruldu.

Yarışma Başvuruları Başladı! (3)

Türk sanatlarını destekleyerek gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlayan Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın 22’ncisi başladığını söyleyen Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığınca iki yılda bir düzenlenen yarışmada genç yeteneklere odaklanılacağı bildirildi.

İş arayanlara müjde: Dolgun maaş, KPSS şartı bulunmuyor! İş arayanlara müjde: Dolgun maaş, KPSS şartı bulunmuyor!

Yarışma Başvuruları Başladı! (4)

Yarışma hakkında bilgi veren Bakanlık, “Geleneksel el sanatlarımızdan hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini, ebru, kalemişi ve katı’ kategorilerinde düzenlenecek yarışma ile özellikle gençlerin gelenekten yararlanarak özgün eserler üretmeleri teşvik edilecek. Seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda her kategoride başarı ödülüne layık görülen üç esere ayrı ayrı 30 bin lira, sergileme ödülüne layık görülen 42 esere yine ayrı ayrı 6 bin lira para ödülü takdim edilecek.  Ödül sahiplerinin başarı ve sergileme belgesi de alacağı yarışmanın toplam para ödülü ise 882 bin lira olacak” denildi.

Yarışma Başvuruları Başladı! (2)

SON BAŞVURU 6 MAYIS

Başvuruların bugün başladığını aktaran Bakanlık, “Türkiye’nin köklü kültür mirasının en zarif çizgilerinin geleceğe aktarılmasına imkân sunacak olan 22. Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın başvuruları 4 Mart’ta başladı. Yarışmaya katılmak isteyenler şartnameye ‘e-devlet’ bağlantılı https://gorselsanat.ktb.gov.tr/  internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak ulaşılabilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 6 Mayıs olacak” ifadelerine yer verildi.

Muhabir: Melike Aslı Arslan