Yozgat Valiliği her fırsatta uyarıyor! Yozgat Valiliği her fırsatta uyarıyor!

"Milli Mücadele Bitmeyen Yolculuk" projesi ile Azerbaycan, Kıbrıs ve Türkiye’nin faklı illerinden gelen temsilci gençler Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi personeli tarafından karşılandı.

Yozgat‘ta Karşıladılar 1

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz ile birlikte kurumda görev yapan personel "Milli Mücadele Bitmeyen Yolculuk" projesi ile Azerbaycan, Kıbrıs ve Türkiye’nin faklı illerinden gelen temsilci gençleri Yozgat’ta mola verdikleri dinlenme tesisinde karşılayarak sohbet etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan, "Milli Mücadele Bitmeyen Yolculuk" projesi ile Azerbaycan, Kıbrıs ve Türkiye’nin faklı illerinden gelen temsilci gençler Yozgat’ta karşılandı.

Yozgat‘ta Karşıladılar 3

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye'nin Gücü: Gençliği" sloganıyla kutlanacak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı için Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce; 81 il ile KKTC ve Azerbaycan'dan bir erkek ve bir kadın olmak üzere toplam 166 genç, temsilci olarak seçildi. Temsilci gençler, 18-25 yaş arası ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarında okuyan, gençlik çalışmalarına aktif katılım sağlayan, gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuş, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alabilecek kişiler arasından seçildi. 12-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek program kapsamında gençler, milli mücadele tarihinde çok önemli bir yere sahip Samsun, Amasya ve Sivas'ı ziyaret ederek milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacak. Ankara'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak gençler, devlet büyüklerince de kabul edilecek” ifadeleri yer aldı.

Yozgat‘ta Karşıladılar

“166 TEMSİLCİ GENÇ SEÇTİK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası için hazırlıkların sürdüğünü belirterek, şu ifadeleri kullandı: "19 Mayıs'ın ülkemizin 81 ilinde coşkuyla kutlanması amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Kutlama programlarımızda temsilci gençlerin belirlenmesine özel önem verdik. 2024 yılında kendi illerini ve ülkelerini temsil etmek üzere başvurularını yapan binlercesi arasından 166 temsilci genç seçtik. Temsilci gençlerimiz, başvuru kriterlerine uygunluk esasıyla yetkinlik, beceri ve aktif katılım deneyimleri göz önüne alınarak, liyakate uygun ve hassas bir değerlendirmeyle belirlendi."

Muhabir: Hakan Demirbaş