Dr. Fatih Şahin'den görünmeyen kahramanlara özel mesaj Dr. Fatih Şahin'den görünmeyen kahramanlara özel mesaj

İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ziyaretler gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Adayı Taştan, ilk olarak Yozgat Şehir Hastanesi ve çevre şehircilik İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek,  burada hastalara ve sağlık personeline çiçek takdim ederek günlerini kutladı.

Taştan’tan “Kadınlar Günü” Turu! (3)

Etkinlikler kapsamında Taştan, Yozgat'ta bulunan Lise Caddesi'nde de kadınlara çiçek vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlama fırsatı buldu. Bu jestlerle Taştan, kadınların toplumdaki önemine ve değerine dikkat çekti.

Mustafa Görkem Taştan'ın bu özel günle ilgili gerçekleştirdiği ziyaretler ve kadınlara yönelik yaptığı jestler, toplumun her kesiminden takdir topladı. Taştan'ın bu anlamlı hareketleri, kadınların toplumda hak ettikleri değeri görmeleri ve özel günlerinde unutulmamaları adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Taştan’tan “Kadınlar Günü” Turu! (1)

Taştan kadınlar günü ile alakalı şu açıklamada bulundu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, biz kadınları anlatırken; ‘Dünyada her şey kadının eseridir…’ diyerek kadınların ne kadar güçlü olduğunu vurgulamıştır. Evet; biz şefkat dolu, merhametli, güçlü olduğumuzu, dahası her şeye layık olduğumuzu biliriz. Keşke Atamızın o günkü vizyonu bugün layıkıyla anlaşılabilseydi. O zaman ne savaşlar ne de ölümler olurdu… Biz kadınlar biliyoruz ki çıkardığımız her ses yankı bulacaktır. Haykırışlarımızla dünyayı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yere dönüştürebiliriz. Biz kadınlar en derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabiliriz. Biz her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bizlerin en büyük arzusu kadınlara eşit fırsatlar tanınması, özgür olmamız, saygıya layık olduğumuzun bilinmesidir. Adaletli bir yaşamı hak ediyoruz. En önemli hakkımız yaşam hakkı için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hâlâ bu yüzyılda bile karşı karşıyayız. Kadınların yaşam hakkı dışında en çok mücadele etmek zorunda olduğu; siyasal ve eşit temsil, eşit işe eşit ücret, kız çocuklarının eğitim hakları bile çok görülüyor. Maalesef ülkemizde bu zor ve ağır mücadeleyi kadınlar olarak hâlen yapmak zorunda kalsak da bu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar olarak bizler ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlar nezdinde kutlu olsun.

Kurucu Genel Başkanı bir kadın olan ve daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Partili kadınlar olarak bu yolda mücadelemizi gururla sürdüreceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi