Yozgatlı üniversite öğrencilerini de yakından ilgilendiren 10 cigabaytlık internetle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, açıklama yaptı.

Tarih belli oldu  (2)

Bakan Uraloğlu, üniversite öğrencilerine yönelik verilecek 10 GB internet paketiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Uraloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı'mızın sizlere vadettiği 10 cigabayt internetle ilgili süreci aşağı yukarı tamamladık. Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak" dedi. 

Saraykent Kaymakamı gönüllere dokunmaya devam ediyor Saraykent Kaymakamı gönüllere dokunmaya devam ediyor

“YENİ BİR TARİHİ BAŞLANGICA HAZIRLANIYORUZ”

Bakan Uraloğlu, bugüne kadar yapılan ulaştırma ve altyapı alanındaki gelecek planları da sunum eşliğinde detaylı bir şekilde aktardı.

Tarih belli oldu  (1)

 Uraloğlu, “Bu çağ, daha güvenli ve çevreye duyarlı, mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamikleriyle şekillenen, yeni bir dönem olacak. Son 21 yılda ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısına harcadığımız yaklaşık 194 milyar dolar ile bu alanlarda çok önemli mesafeler kat ettik. Cumhuriyetimizin 100. yılında kaydetmiş olduğumuz önemli yatırımlar ve gelişmeler ile stratejik konumumuzun gereğini en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizi uluslararası alanda vazgeçilmez bir düzeye taşıdık. 2002 yılında 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 29 bin 100 kilometrenin üstüne çıkardık. Ülkemizi Avrupa’da 6., dünyada 8., Yüksek Hızlı Tren İşletmecisi olan ülke yaptık. İç hat uçuş nokta sayımızı 26’dan 57’e, dış hat uçuş ağımızı 60’tan 343 noktaya yükselttik. 149 olan liman sayımızı ise 217’ye, 37 olan tersane sayımızı ise 84’e çıkardık. Bunları birazdan sizlerle paylaşacağım sunumda daha da detaylandıracağımdan uzatmak istemiyorum ama özetle demek istediğim; Türkiye’de altyapıyı tamamladık” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Kaynak: İleri Gazetesi