Akdağmadeni’nde gerçekleştirilen ilk programın ikincisi Saraykent’te düzenlendi.

Yozgat Müftülüğü, il düzeyindeki vaaz ve irşat hizmetlerinin verimini artırmak, milli birlik ve beraberliğin güçlendirilmesinde, toplumun dini bilgi sahibi kılınmasına yardımcı olmak gayesi ile "Özel Vaaz ve İrşat" ekipleri oluşturuldu.

Program 10 gün sürecek

İl Müftüsü Ali Gülden önderliğindeki özel vaaz ve irşad ekibi 10 gün süreyle il merkezinde ve ilçelerdeki merkezi camilerde vaaz ve irşad programları gerçekleştirecek.

Türk Kızılay’ından Yozgat’a ödül Türk Kızılay’ından Yozgat’a ödül

Özel vaaz ve irşat programları kapsamında İl Müftüsü Gülden, Saraykent ilçesine gitti. İlçe Kaymakamı Osman Kurt'u ziyaret eden Gülden daha sonra Merkez Yeni Caminde öğle namazı öncesinde "Vaktin Kıymetini Bilmek” konusunda sohbet edip namaz çıkışında cemaat ile sohbet etti.

Program 10 gün sürecek 1

Saraykent İlçe Müftüsü Yasin Baykal, Sarıkaya İlçe Müftüsü Zühdü Elveren, Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış ve bu ilçelerde görev yapan vaizlerin de katıldığı vaaz ve irşat programına Saraykent halkı yoğun ilgi gösterdi.

Program 10 gün sürecek 2

CAMİ İNŞAATINI İNCELEDİ

Gülden program sonrası yapımı devam eden Merkez Yeşil Cami inşaat alanına giderek ilçe müftüsünden bilgi aldı. Ahmet Ardıç 4-6 yaş Kur'an Kursu’na giderek minik öğrenciler ile sohbet eden Gülden, çalışmaları sebebiyle İlçe Müftüsü Yasin Baykal'a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Kaynak: İleri Gazetesi