Muğla’nın Bodrum ilçesi Torba Kavşağında DSİ içme suyu hattında meydana gelen patlamanın ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri anında müdahale etti. Patlayan DSİ hatlarının değiştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Bodrum’un Torba Kavşağında dün akşam saat 19.55 DSİ’ye ait içme suyu hattında patlama meydana geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri saat 20.10 sıralarında patlağın yaşandığı Torba Kavşağında ilk müdahaleye başladı.

Ekipler acil olarak hatta giden suyu kesti.

Babalar Günü 2024: Babalar Günü ne zaman! Babalar Günü 2024: Babalar Günü ne zaman!

Gece boyu sahada çalışan ekiplerin, bölgedeki çalışmaları aralıksız sürerken, Büyükşehir ekipleri çalışmalarına vardiyalı olarak devam ediyor. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Aras sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bodrum-Milas Karayolu Torba Kavşağı mevkiinde ana isale hattında meydana gelen patlamadan sonra bölgeye gittim. Çalışmaların bir an önce bitirilmesi için Bodrum Belediyesi’nden iş makinası takviyesi istenmesi ve aktif koordinasyon talimatını verdim. Arızanın giderilmesi için ekiplerimiz çalışmaya devam etmektedir” dedi.

Kaynak: İGFA