Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde Yozgatlı ihtiyaç sahibi haneleri de ilgilendiren temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 847,6 milyon lira ek kaynak aktardıklarını açıkladı.

Para1

Bakan Göktaş, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesi gıda yardımı amacıyla SYDV'lere her yıl ilave kaynak aktardıklarını bildirdi.

847,6 Milyon Lira Ek Kaynak1

Dini bayramlar öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için yılda iki kez destek verdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Bu kapsamda geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda aktardığımız kaynağın ardından şimdi de Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 847,6 milyon lira ek kaynak aktardık” dedi.

Para

DİNİ BAYRAMLAR ÖNCESİNDE TOPLAM 6,8 MİLYAR LİRA GIDA DESTEĞİ VERİLDİ

Yozgat’ın çok yakınında… Kilo fiyatı 5 bin Euro Yozgat’ın çok yakınında… Kilo fiyatı 5 bin Euro

Kurban Bayramı öncesinde aktarılan kaynağın hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade eden Bakan Göktaş, 2015 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde vatandaşlara sağlanan gıda destek tutarının ise 6,8 milyar lira olduğunu belirtti.

Kaynak: İHA