Son günlerde arama motorlarında en çok merak edilen isimlerden biri olan Eylem Tok, İstanbul'un tanınmış yazarları arasında yer alıyor. Ancak son zamanlarda yaşadığı trajik bir olayla gündeme gelerek dikkatleri üzerine çekti. İşte, Eylem Tok'un kim olduğu, kaç yaşında olduğu ve nereli olduğu gibi merak edilen soruların yanıtları...

E Tok-1

KİMDİR EYLEM TOK?

Eylem Tok, 1974 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra yazarlık kariyerine adım atan Tok, edebi dünyada önemli bir yere sahip oldu. Birçok roman, öykü ve şiir kitabına imza atan yazar, eserleriyle Türkiye'de ve uluslararası alanda geniş bir okuyucu kitlesine ulaştı ve çeşitli ödüller kazandı.

Kış yaz fark etmiyor: Yozgat'ta hayati önem taşıyor! Kış yaz fark etmiyor: Yozgat'ta hayati önem taşıyor!

İstanbul'da doğup büyüyen Eylem Tok'un aslen nereli olduğu hakkında net bilgiler bulunmamaktadır.

E Tok-2

AİLE HAYATI VE OLAYLAR

Eylem Tok'un Timur Cihantimur adında bir oğlu bulunmaktadır. Ancak evli olup olmadığına dair kesin bilgilere ulaşılamamıştır.

Oğlu Timur Cihantimur'un karıştığı bir trafik kazası sonrasında gündeme gelen Eylem Tok, olayın ardından oğlunu Mısır'a kaçırdığı iddialarıyla sarsıldı. Bu trajik olayın ardından Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un ABD'de bir taksiye binerken görüntüleri, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi