Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat’ta meydana gelen trafik kazalarının yüzde 82'si tek taraflı olarak gerçekleştiğini söyledi.

Ateş edip zarar verdi! Yozgat’ta ekipleri ayaklandırdı Ateş edip zarar verdi! Yozgat’ta ekipleri ayaklandırdı

Kaza1

Vali Özkan, vatandaşları trafik kazalarına karşı uyararak, Bu istatistikler, hızın, dikkatsiz sürüşün ve trafik kurallarına uymamanın ne kadar ciddi sonuçlar doğurabileceğini gösterdiğini dile getirdi.

Kaza

Özkan yaptığı açıklamada, “İlimizde meydana gelen trafik kazalarının yüzde 82'si tek taraflı olarak gerçekleşmektedir. Bu istatistikler, hızın, dikkatsiz sürüşün ve trafik kurallarına uymamanın ne kadar ciddi sonuçlar doğurabileceğini göstermektedir. Trafik kazaları sadece can kayıplarına ve yaralanmalara yol açmakla kalmaz, aynı zamanda aileleri, arkadaşları ve toplumu derinden etkiler. Bu nedenle, hepimizin trafik kurallarına uyması, dikkatli ve saygılı bir sürüş sergilemesi hayati öneme sahiptir. Lütfen, yolda olduğunuz her an dikkatli olun, hız sınırlarına uyun ve diğer sürücülere saygı gösterin. Kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için trafik kurallarını ciddiyetle uygulayalım” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Alpaslan Demir