Yaşlı Aylığı Ve Engelli Aylıklarını Hesaplara Yatırıyoruz2

Yozgatlı yaşlı ve engelli vatandaşları da kapsayan nisan ayına ilişkin toplam 4,8 milyar lira tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Nisan ayına dair toplam 4,8 milyar lira tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Nisan ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, yaklaşık 2,6 milyar lira tutarında yaşlı aylığı ve yaklaşık 2,2 milyar lira engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını bildirdi.

Yaşlı Aylığı Ve Engelli Aylıklarını Hesaplara Yatırıyoruz1

Dolar/TL fiyatı son dakika 30 Mayıs 2024 Dolar ne kadar oldu? Euro kaç TL? Dolar/TL fiyatı son dakika 30 Mayıs 2024 Dolar ne kadar oldu? Euro kaç TL?

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Nisan ayı için toplam 4,8 milyar lira tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi