Fener alayı ertelenirken, konser iptal edildi! Fener alayı ertelenirken, konser iptal edildi!

Yozgat’a komşu Çorum’da cezaevi firarisi bir şahıs, iddialara göre eşini öldürmek için geldiği evde polis ekiplerini görünce kendini vurdu.

Polisi Görünce Kendini Vurdu

Edinilen bilgiye göre, bir süre önce cezaevinden firar ettiği öğrenilen Mehmet Dursun (33), eşi S.D’yi ölümle tehdit ederek ikametinin etrafında dolaşmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri S.D’nin bulunduğu evin çevresinde güvenlik tedbirleri aldı. Bir süre sonra 06 DOR 150 plakalı otomobille eşinin bulunduğu eve gelen Mehmet D., polis ekiplerini görünce silahla havaya ateş ederek kaçmaya başladı.

Polisi Görünce Kendini Vurdu5

Polis ekipleri tarafından Buhara evler Mahallesi Selçuk 31. Sokak’ta sıkıştırılan Mehmet Dursun, silahla kendini başından vurdu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine 112 sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan ilk kontrolde şahsın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Polisi Görünce Kendini Vurdu1

Mehmet Dursun’un cenazesi olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası savcılık talimatıyla otopsi işlemleri için Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaynak: İHA