Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt istasyonlarında farklı isimler altında satılan dizel ve benzindeki fiyat farklarını kaldırmak için harekete geçiyor.

EPDK'nın yeni düzenleme taslağına göre, akaryakıt istasyonlarında aynı tür yakıtlar için fiyat farkı uygulanmayacak.

Epdk Personel Alımı Için Kılavuz Yayımlandı (2)

EPDK, akaryakıt istasyonlarında farklılaştırılmış ürünlerdeki fiyat farklarını ortadan kaldırmak için çalışıyor. Özellikle "Ultra force, power, VMax" gibi isimlerle satılan ürünlerin yasaklanması planlanıyor.

Benzin Çifte Zam (2)

EPDK, farklılaştırılmış akaryakıtlarda fiyat farkı uygulamasını yeniden gözden geçirmek amacıyla "Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Karar Taslağı" hazırladı.

Yozgat, Sivas, Çorum ve Kırşehir çok seviyor... Kuraklık onu vurdu: Kilosu 50 liradan satılıyor! Yozgat, Sivas, Çorum ve Kırşehir çok seviyor... Kuraklık onu vurdu: Kilosu 50 liradan satılıyor!

Epdk Personel Alımı Için Kılavuz Yayımlandı (4)

Taslak, 18 Mart tarihinde EPDK'nın resmi sitesinde duyuruldu. Buna göre, akaryakıt istasyonlarında 95 oktan benzin ve dizel gibi ürünlerin yanı sıra "Ultra force, power, fuelsave, VMax, VPro" gibi isimlerle satılan ürünlerin farklı fiyatla satılması engellenecek.

Benzin Çifte Zam (4)

Yeni düzenleme ile istasyonlarda sadece düz şekilde benzin, motorin (dizel) ve LPG satışı yapılacak.

Düzenleme, paydaşların görüşleri doğrultusunda şekillendirilecek ve 30 Nisan'da uygulamaya konması planlanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi