Mahkeme Yozgat’ın usta kalemine hak verdi! Mahkeme Yozgat’ın usta kalemine hak verdi!

Anadolu ve Karadeniz’de yaşayan çocukları çeşitli gösterilerle buluşturmayı hedefleyen proje kapsamında yüzlerce anaokulu ve ilkokul öğrencisi, ‘Sevimli Penguenler’ adlı tiyatro oyunuyla tanışma fırsatı yakalıyor.

Sahne Senin Türkiye’m’  (1)
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Tuzla’daki hemşehri dernekleri ile hazırladığı Sahne Senin Türkiye’m projesi kapsamında çocuk oyunları festivali turnesi düzenleniyor. Tuzla’da dernekleri bulunan il ve ilçelere ulaşan etkinlik ile Anadolu’da ve Karadeniz’de çocuklara çeşitli gösteriler ve tiyatro oyunları sergileniyor. Geçen yıl düzenlenen Karedeniz ve Anadolu turneleri kapsamında yüzlerce çocuk bu festivalden yararlandı. Proje ile çocukları, maskot kostümler, palyaço eşliğinde animasyonlar, şovlar, şarkılı danslar ve yarışmalar ile ‘Sevimli Penguenler’ adlı çocuk tiyatrosunu bekliyor.

Sahne Senin Türkiye’m’  (4)
Gümüşhane ve ilçelerinde devam eden festival, Sakarya, Bilecik, Karabük, Kastamonu, Bolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Bayburt, Sivas, Çankırı, Çorum, Erzurum, Ağrı, Ardahan, Tokat, Yozgat, Afyon, Nevşehir illerindeki çocuklarla da buluşturulacak.

Kaynak: İHA