O isim Yozgat'ta anılacak! O isim Yozgat'ta anılacak!

Yozgat'ta, edebiyat dünyasının unutulmaz eserlerinden biri olan Oğuz Atay'ın "Korkuyu Beklerken" adlı kitabının tiyatro uyarlaması sahnelenecek.

Tiyatro eseri, Türkiye genelindeki turne kapsamında 21 Nisan Pazar günü saat 16.00'da Yozgat Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak.

Ölümsüz Eser Yozgat’ta Sahnelenecek! (1)

Yönetmenliğini ve oyunculuğunu Doğukan Uludağ'ın üstlendiği oyun, seyircilere unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

İki perdelik tiyatro oyunu, korkularından başka silahı olmayan bir adamın, silahları parçalanana kadar verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Ölümsüz Eser Yozgat’ta Sahnelenecek! (2)

Kavga, sadece dış düşmanlarla değil, aynı zamanda adamın kendi içindeki korkularıyla da bir savaş halini alıyor. Ancak, bu mücadele adamı güçlendiriyor ve içsel korkularıyla yüzleşerek onları aşmasına yardımcı oluyor.

Ölümsüz Eser Yozgat’ta Sahnelenecek! (4)

Oyunun derinliği ve insan psikolojisine yönelik vurgusuyla, modern insanın yaşadığı yalnızlık ve umutsuzluk temalarına dokunuyor.

"Korkuyu Bekleyen Adam", izleyicilere umutsuzluktan kurtulmanın, içsel bir arayışla mümkün olduğunu gösteriyor. Sonunda, adam kendi içsel korkularıyla yüzleşerek ve onları aşarak umutsuzluğun pençesinden kurtuluyor.

Ölümsüz Eser Yozgat’ta Sahnelenecek! (3)

OYUNUN ANALİZİ

"Korkuyu Bekleyen Adam" modern insanın yaşadığı yalnızlık ve umutsuzluğu çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Oyun, modern insanın korkularının onu nasıl körelttiğini ve onu nasıl bir çıkmaza sürüklediğini gösteriyor.

Oyun aynı zamanda, modern insanın umutsuzluktan kurtulmanın yolunun kendi içinde araması gerektiğini de anlatıyor. Oyunun sonunda adam, kendi içindeki korkularıyla yüzleşerek ve onları yenerek umutsuzluğun girdabından kurtuluyor.

Muhabir: Melike Aslı Arslan