İl Başkanı Taştan, Yozgat kamuoyunda geçmiş dönem Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın İYİ Parti’den belediye başkan adayı olması noktasında konuşulanlara açıklık getirdi.

Yozgatlı gençlerden büyük başarı: Muhteşem proje Türkiye’ye mal olacak! Yozgatlı gençlerden büyük başarı: Muhteşem proje Türkiye’ye mal olacak!

“KAZIM ARSLAN ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASETÇİ”

Başkan Taştan, geçmiş dönem Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olması noktasında kamuoyunun konuşmalarına yönelik şunları söyledi: “Kazım Arslan çok değerli bir siyasetçi. Yozgat için geçmişte yaptığı işler ve hizmetleri ile halkın teveccühünü kazanın bir siyasetçi. Halkın nezdinde karşılığı olan bir siyasetçi. Partimizde aynı şekilde halkın güvendiği desteklediği bunu genel seçimlerde de gördük. Şuan ortada net bir durum yok. Partimiz hakkında de ve kendisi hakkında da en iyisi hayırlısı olmasını temenni ediyorum. Zaman içerisinde sürecin ne olacağı gösterecek.”

iyi parti

“SEÇİMLERE TEK PARTİ OLARAK GİRECEĞİZ”

Yaklaşan Belediye Başkanlığı seçimi ile alakalı bilgiler aktaran İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Mustafa Görkem Taştan, “Seçimlere tek parti olarak gireceğiz. Önümüzde ciddi bir süreç var. 5 aylık bir süreç var. Belli başlı planlamalarla 40 düşünerek 1 hareket edeceğiz. Adımları dikkatli atacağız en büyük hedefimiz Yozgat’ta ve ilçelerde belediyeleri alabilmek. Güçlü bir partiyiz Milletvekilimiz var. Genel Başkan yardımcımız var bunların görüşleri ve tensipleriyle ile birlikte Yozgat’ta en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz. Yıl sonunu bulmaz kısa zaman içerisinde inşallah adayımızla birlikte seçim çalışmalarına başlayacağız” diye konuştu.

“YENİ BİR BASKI POLİTİKASI İFŞA OLDU”

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Mustafa Görkem Taştan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılında, Cumhuriyetin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası ifşa olduğunu söyledi.

1944'te tabutluklarda, 1980'de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023'te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alındığını belirten Başkan Taştan, “Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğrulan yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır” dedi.

Site görsel - 645 x 418 px-2

Taştan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken, ‘Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir’ ifadesi dava dosyasına girmiştir. Dosyada delil diye yer alan, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur. Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz, Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır. Sözde çözümü Oslo'da, Habur'da, Kandil'de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir haktır. Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz. Aziz milletimize saygılarımızla.” (Alpaslan Demir)

Kaynak: İleri Gazetesi