‘Önce Yozgat’ım sonra partim’

Milliyetçi Hareket Partisi, Yozgat’ın da bulunduğu 41 ilde aynı anda il kongrelerini yapacak. Yaklaşık 3 yıldır il başkanlığı görevini yürüten Ethem Sedef, ‘Önce Yozgat’ım, sonra partim’ düsturu ile yeniden il başkanlığı görevine aday olduğunu açıkladı.

‘Önce Yozgat’ım sonra partim’

Milliyetçi Hareket Partisi, Yozgat’ın da bulunduğu 41 ilde aynı anda il kongrelerini yapacak. Yaklaşık 3 yıldır il başkanlığı görevini yürüten Ethem Sedef, ‘Önce Yozgat’ım, sonra partim’ düsturu ile yeniden il başkanlığı görevine aday olduğunu açıkladı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 23:59
585 Okunma
‘Önce Yozgat’ım sonra partim’
MHP İl Başkanı Ethem Sedef, önceki akşam Galata Çamlık Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamada MHP Yozgat İl Teşkilatı Olağan Genel Kurulu’nun 21 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de yapılacağını duyuran Sedef, il başkanlığı görevine bir kez daha aday olacağını açıkladı.
Sedef, yaklaşık 3 yıl önce Yozgat’a hizmet aşkı aday olduğu il başkanlığı görevine seçildiğini belirterek, her zaman amacının halka ve Hak’ka hizmet olduğunu söyledi.
Bu uğurda yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gece gündün demeden fedakarca dava sancağını bir adım ileri götürmek için çalıştıklarını kaydeden Sedef,  genel başkanları Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatı ile aralarında Yozgat’ın da bulunduğu 41 ilde 21 Mayıs Pazar günü saat 13.30’da il kongrelerinin yapılacağını dile getirdi.
İl başkanlığı görevine yeniden aday olduğunu ilan eden Sedef: “Bir önceki dönemde ve bu dönemde de hep bir hedefimiz oldu. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in desturu hep aklımızdaydı. Bizlerde yerelde önce şehrim Yozgat’ım, sonra partim ,sonra ben anlayışını destur edindik.Bizler önce Vatana sonrada şehrimiz Yozgat’a sevdalı Ülkücü hareketin neferleriyiz. Siyasete talip olurken de amacımız önce Hak-ka sonra halka hizmet etmekti. Hizmetin yolu da siyasetten dolayısıyla iktidardan geçiyor. Sancağını teslim aldığımız hareketi iktidar yapmak ve iktidar gücü ile siyasi görüşleri bir kenara bırakıp halka hizmet etmek istedik. Halkımızın tercihlerine de her zaman saygı duyduk” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Ethem Sedef, bu süreçte bir gelecek projeksiyonu oluşturduklarının altını çizdi.
MHP’nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in 9 ışık doktirininden esinlenerek hazırladıkları yeni vizyon hedeflerini paylaşan Sedef, şöyle konuştu:
“İlk hedefimiz Yozgat’ın gelişmesi, ilerlemesi, büyümesi. Biliyoruz ki Yozgat büyürse bizde içerisinde büyüyeceğiz ve daha refah içerisinde yaşayacağız. Bu bağlamda İlimizin gelişmesi açısından atılacak her türlü adımın destekçisi, her türlü organizasyonunda içersinde olacağız. Hem yerelde hem de genelde iktidar hedefleyen bir hareketiz. Halkımız siyasi düşüncemizi iktidar yaparsa; Yozgat halkının her sıkıntısını kendi sıkıntımız kabul edip partili, partisiz hiçbir düşünceyi ayırt etmeden elimizden gelen ne varsa hizmet için ortaya koyacağız.
Ülkede oluşan yeni dönem siyasetinin Yozgat ve Yozgat’lıya avantaja dönüşmesi için her türlü gayreti göstereceğiz. Vatandaşlarımızın desteğini alıp siyasette söz sahibi olup dönüp arkasına bakmayanlardan olmayacağız. Tarım şehri olan şehrimizde Çiftçimize sahip çıkacağız, İşçimizi unutmayacağız, Memurumuzun arkasında duracağız, Esnafla omuz omuza olup, işsiz gençlerimizin hiçbirini kaderiyle baş başa bırakmayacağız. Tabii ki partimizin içine yönelik de bir yol haritamız olacak; Partililerimiz ve dava arkadaşlarımız ile en üst düzeyde gönül birlikteliğinin tesis edilmesinden asla geri durmayacağız. Ülkücü ülkücünün Öz gardaşıdır diyerek oluşmuş her türlü kırgınlığın önüne geçip gönülleri alan olacağız. Davamızı önce şehrimizde sonra da ülke genelinde milletimizin gönlünde yer bulan birinci parti yapma arzusundan asla vazgeçmeyeceğiz. İlk hedefimiz 2019 yerel seçimleridir. 14 ilçe ve belde belediyelerini MHP’li ülkücü idareciler taçlandırmak istiyoruz. Bu güne kadar ilçe teşkilatlarımızın her zaman yanında olduk. Her türlü çalışma ve faaliyetlerinde onların destekçisi olduk Bu günden sonrada bu şekilde olacağının bilinmesini isterim. Teşkilatlarımızın gönülleri ve kapıları herkese açık olacak. Bu duygu ve düşüncelerle üç yıllık yeni bir dönem için Yozgat Halkının ve Milliyetçi Hareket Partisi il delegesinin huzuruna çıkacağız. Takdir kongremizindir.

Son Güncelleme: 17.05.2017 16:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol