-Tepedoğan’a Yeni Cami

SARIKAYA ilçesinin en büyük köylerinden biri olan Tepedoğan’da geçtiğim yıl temeli atılan, 400 cemaat kapasiteli cami inşaatı devam ediyor.

-Tepedoğan’a Yeni Cami

SARIKAYA ilçesinin en büyük köylerinden biri olan Tepedoğan’da geçtiğim yıl temeli atılan, 400 cemaat kapasiteli cami inşaatı devam ediyor.

14 Ekim 2017 Cumartesi 07:07
755 Okunma
-Tepedoğan’a Yeni Cami

Tepedoğan Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği projelendirilen cami ibadete açıldığında, yanındaki eski cami yıkılarak avluya dahil edilecek. Cami Derneği Başkanı Şuayip Gömeç, köy halkının maddi destekleriyle hızlı şekilde ilerleyen cami inşaatında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti. Gömeç, “Bu bir ekip işi, yönetim kurulu arkadaşlarım ve diğer gönüllüler el birliği gönül  birliği yaparak sadece kendi köylülerimizden aldığımız bağış ve yardım gelirleriyle çalışmalarımız planlandığı biçimde devam ediyor” dedi.

Mevcut Camii’nin ihtiyaca cevap vermemesi üzerine harekete geçen köy halkı, kurdukları dernekle cami avlusuna yeni cami için temel atarak geçtiğimiz yıl çalışmalara başladı. Başarılı bir çalışma sergileyen dernek yöneticileri, yapılan maddi desteklerle çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettirdi.  Beş yüze yakın nüfusun ikamet ettiği köyde inşa edilen caminin alt katı sosyal ve çok amaçlı salon olarak hizmet verecek. Biri ana kubbe olmak üzere on altı kubbenin yükseldiği cami, toplam bin yüz metrekare alana oturtularak, 377 metrekare alan ise ibadet hizmeti sunacak.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sinan usta 2018-07-07 16:34:09

CAMİİ KUBBE KAPLAMA SİNAN USTA 0507 278 49 55 ALÜMİNYUM KURŞUN BAKIR KAPLAMA İŞLERİ ESKİ OLUK BACA DIBI HER TÜRLÜ TAMIRAT ŞADIRVAN İŞLERİ MEMBRANLİ OSEBELİ STRAFORLU ÇİNİ NAKKİŞ MOZAİK KABA SIVA INCE SIVA TÜRKİYE CAPINDA 150 ADET REFERANSIMIZ MEVCUTTUR ANAHTAR TESLİM İTİNAL İLE YAPILIR ACAR KAPLAMA SİNAN USTA 0507 278 49 55 ALÜMİNYUM