EMNİYETİN GURURU!

YOZGAT Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM) yetiştirdiği polis memurlarıyla emniyet teşkilatının gururu olmaya devam ediyor.

EMNİYETİN GURURU!

YOZGAT Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM) yetiştirdiği polis memurlarıyla emniyet teşkilatının gururu olmaya devam ediyor.

20 Temmuz 2018 Cuma 07:00
1001 Okunma
EMNİYETİN GURURU!

Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreniyle Emniyet teşkilatına taze kan verildi. Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) 4 aylık eğitimi tamamlayan bin 100 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sadef, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğrenci yakınları katıldı. Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen töreninde okulu derece ile bitiren Huriye Akıncı, yaş kütüğüne isim plakasını çaktı. Daha sonra dereceye giren 10 öğrenciye diploma ve ödülleri katılımcılar tarafından verildi. Törende açıklamalarda bulunan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, öğrencilere yeni görevlerinde hayırlı olsun dileklerinde bulunarak "Görevinizi ifa ederken doğrudan, adaletten, cesaretten asla geri durmayacağız. Polislik mesleğini yaparken büyüklerinizin tecrübelerinden her zaman yaralanacaksınız” dedi.

Dünyanın farklı ülkelerinde polislere  devletin silah dahi vermediğini hatırlatan Vali Yurtnaç, “Bu size verilen güvenin yansımasıdır. Bu maksatla bu silahınız mazlumu sevindirirken zaliminde karşısında olacaksınız. Sizler hiçbir zaman ceza verici unsurlar değilsiniz. Sizler hukukun üstünlüğü içerisinde görev yapan, demokrasi ilkeleri içerisinde hukuku öne alan bir birimsiniz” şeklinde konuştu.

Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu ise 21. Dönem Yozgat POMEM'de bin 100 polis adayını mezun etmenin haklı gurunu yaşadıklarını söyleyerek "Anne ve babalar, sizler en değerlilerinizi evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanetlerinize sahip çıktık ve kendi evlatlarımız gibi gördük. Elimizden geldiğince emanetlerinizi Yozgat POMEM'de eğittik” diye konuştu.

Okul Müdürü Kütükoğlu, devletine milletine inanan, bütün gücünü kanun ve haktan alan polisler yetiştirdiklerini ifade ederek, “Tek vatan tek bayrak tek devlet tek millet anlayışıyla pırıl pırıl vatan evlatlarını teşkilatımıza kazandırdık" ifade etti.

Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayan bin 100 polis adayı yemin ederek diplomalarını aldı. Yemin sonrası öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini aileleriyle yaşadı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol