Dualar, tekbirler şehidimize

Elazığ’daki hain saldırıda şehit olan Yozgatlı Polis Memuru Serhat Öztürk (30), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. 5 yaşında engelli bir çocuğu olan Öztürk’ün bir süre önce kan kanserini yendiği öğrenildi. Türkiye’nin yüreğini yakan alçak saldırıda Öztürk ile birlikte iki meslektaşı daha şehit oldu.

Dualar, tekbirler şehidimize

Elazığ’daki hain saldırıda şehit olan Yozgatlı Polis Memuru Serhat Öztürk (30), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. 5 yaşında engelli bir çocuğu olan Öztürk’ün bir süre önce kan kanserini yendiği öğrenildi. Türkiye’nin yüreğini yakan alçak saldırıda Öztürk ile birlikte iki meslektaşı daha şehit oldu.

19 Ağustos 2016 Cuma 23:59
580 Okunma
 Dualar, tekbirler şehidimize

Elazığ şehitleri için ilk tören görev yerlerinde yapıldı. Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne sabah saatlerinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memurları Serhat Öztürk (30), Elvan Özbay (45) ve Yusuf Kenan Mutlu (50) için tören düzenlendi.

Elazığ Havalimanı’nda düzenlenen törene AK Parti milletvekilleri Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı, Vali Murat Zorluoğlu, Garnizon ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Emniyet Müdürü Nihat İşlek, şehit yakınları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka konulması ile başladı.

Saygı duruşunun ardından şehitlerin özgeçmişleri okundu. Bu sırada bazı şehit yakınları ayakta durmakta güçlük çekerken, şehitlerden Serhat Öztürk’ün bir süre önce kan kanserini yendiği ve 5 yaşında engelli bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Törende konuşan Vali Zorluoğlu, terör örgütünün hiçbir zaman toplumsal destek görmediği huzur şehri olarak bilinen Elazığ’da gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle lanetlediğini belirterek, “Bu saldırıyı gerçekleştirenler ve onların arkasındakiler şunu çok iyi bilmelidirler ki, bu hadise Elazığ’daki birlik ve beraberlik ruhunu, farklılıkları zenginlik sayan dayanışma anlayışını ve teröre karşı 600 bin Elazığlı’nın dik duruşunu en ufak bir şekilde etkilemeyecek, bilakis Elazığ teröre karşı adeta bir kale gibi durarak tarihi misyonunu sürdürmeye devam edecektir. Şehitlik Hakk’a yürümenin en güzel şeklidir, şehitlik peygamberlikten sonra gelen en yüksek manevi makamdır. Bu mukaddes topraklarda var olmanın, huzur içerisinde yaşamanın bedeli maalesef hep ağır olmuştur. Bu memleketin, bu milletin şanını, şerefini, haysiyetini, onurunu ayakta tutabilmek büyük fedakarlıklar yapılarak, binlerce şehit verilerek sağlanabilmiştir. Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri değerler, yani vatan, bayrak, yani namus, din sıkı sıkıya korunmaya ve dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. Emniyet teşkilatımız, polislerimiz, askerlerimiz bugün olduğu gibi yarın da canları pahasına bu vatanı ve kutsal değerlerimizi muhafaza etmeye devam edeceklerdir. Biz millet olarak birlikten, beraberlikten, kardeşlikten, adaletten, haktan ve merhametten asla vazgeçmeyeceğiz. Ama şehitlerimizin kanları da kesinlikle yerde kalmayacak, onlara bu alçakça saldırıları yapanlar da mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaklardır" dedi.

ANKARA’DA HÜZÜNLÜ TÖREN

Ankara’ya uçakla getirilen şehitler için Kocatepe Camii’nde tören düzenlendi.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla yapılan terör saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Serhat Öztürk (30) ve Bitlis’teki mayınlı saldırıda şehit olan Jandarma Üsteğmen Ömer Bozkurt için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınıyor. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yanı sıra siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

Son Güncelleme: 19.08.2016 18:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88