-341 öğrenciye yardım

YOZGAT'ta faaliyetini sürdüren Tonosluoğlu Vakfı tarafından, her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

-341 öğrenciye yardım

YOZGAT'ta faaliyetini sürdüren Tonosluoğlu Vakfı tarafından, her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

18 Ekim 2017 Çarşamba 07:07
176 Okunma
-341 öğrenciye yardım

Yozgat’ta 11 okuldan toplam 341 öğrenciye yardımda bulunan Vakıf Mütevelli üyesi İbrahim Tonoz, bu yardım için 52 bin lira civarında para harcadı. Tonoz, Yozgat Atatürk İlk Okulu ve İmam Hatip Orta Okulunda temsili olarak gerçekleştirdiği yardım töreninde öğrenciler için getirdiği poşetleri okul müdürü Arif Sönmez’e teslim etti. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Öner Tikilo, Yener Yıldırım’ında katıldığı programda, Vakfın Mütevelli Üyesi İbrahim Tonoz, kendilerinin Yozgatlı olduğunu, dedesinin 1912 yılında Yozgat’ta Vakfı kurduğunu ve aile vakfı olduğunu söyledi. Tonoz, "1912 yıllarında Avrupalılar Osmanlı İmparatorluğunu yok etmeye çalıştığı dönemlerde Türk milletinin şevkat ellerinden bir tanesi de vakıflardı. Bizim vakfımız da ihtiyaç sahibi okul öğrencilerine yardım olsun diye kurulmuş bir vakıftır. Vakfımızın bir kayıtnamesi vardır, bu kayıtnamasine göre her yıl yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz’’ dedi.
52 BİN LİRALIK YARDIM
Tonosluoğlu vakfı olarak son birkaç yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü’nden destek alarak bu yardımları sürdürdüklerini dile getiren Tonoz, ‘’İl Milli eğitim Müdürlüğümüzden yardım alıyoruz çünkü yardım miktarımız çok yüklü. 52 bir civarında bir yardım paramız var. Bu sene 11 ayrı okulda 341 öğrenciye yardım yapıyoruz. Bu yardımlarımızda ayakkabısı, pantolonu kırtasiyesi, bir öğrencinin neye ihtilacı varsa bütün bunları karşılamaya çalışıyoruz. Vakfa ait Yozgat'ta 20 tane kirada iş yerimiz var.  Buralardan elde edilen gelirler ile bu öğrencilere yardımda bulunuyoruz’’ diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88