Dechatlon Türkiye’nin en hızlısı yarışması Türkiye Finali Yozgat adına önemli bir derece elde edildi.

Nisan ayında okul seçmeleriyle başlayan, ardından şehir elemeleri ve bölge finalleriyle devam eden yarışlara, Türkiye genelinde Yozgat dahil 79 ilden 2 milyondan fazla genç sporcu adayı katıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) destekleriyle hayata geçirilen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” atletizm yarışları, çocukları spora teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak, atletizmde yeni yeteneklerin keşfedilmesine ve yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlendi.

TAF işbirliğiyle düzenlenen "Decathlon Türkiye'nin En Hızlısı" atletizm yarışları, Türkiye genelindeki gençleri atletizmle buluşturdu.

Yarışlar Tamamlandı (1)

25 SPORCU ARASINDAN 3’ÜNCÜ OLDU!

Vali Özkan’dan Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü mesajı Vali Özkan’dan Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü mesajı

21 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleşen bölge finalinde 2’nci olarak Türkiye finaline Yozgat’tan da katılım sağlandı. 13 Haziran’da Türkiye finali İstanbul Kenan Onuk atletizm pistinde gerçekleşti.

Yarışlar Tamamlandı (3)

Yarışmaya Yozgat’tan katılan Minallah Muhammet, yarı finalde Türkiye’nin diğer bölge finallerinden gelen toplam 25 sporcu arasından 3’üncü olarak adını finale yazdırdı. Minallah Muhammet, final koşusunu daha iyi bir derece koşmasına rağmen 6’ncı olarak tamamladı.

Yarışlar Tamamlandı (2)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kenan Onuk Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen final yarışlarında, bölge finallerinde dereceye giren 10-14 yaş aralığında 350 çocuk yarıştı.

Kızlar kategorisinde Özge Kirez (2014 doğumlularda), Simay Açıkgöz (2013 doğumlularda), Cemre Öztürk (2012 doğumlularda), Ayşe Nazlı Aydın (2011 doğumlularda) ve Elif Bayar (2010 doğumlularda), erkeklerde ise Kıvanç Demirkeser (2014 doğumlularda), Ali Hamit Saygıner (2013 doğumlularda), Mehmet Haktan Bircan (2012 doğumlularda), Hasan Hüseyin Çeşim (2011 doğumlularda), Sabri Yeşilbaş (2010 doğumlularda) yarışları ilk sırada tamamladı.

Türkiye Finalleri'nde dereceye giren genç atletler, beden eğitimi öğretmenleriyle 4 günlük Fransa seyahatine hak kazandı.

Yarışlar Tamamlandı (5)

"YENİ YETENEKLERİ KEŞFETMEK İÇİN MÜKEMMEL BİR FIRSAT"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Decathlon Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Philippe Debray, yarışların isim sponsoru olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını, projeyi başarıyla tamamlamanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Projenin, çocukları spora teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak ve yeni yetenekleri keşfetmek için mükemmel bir fırsat olduğunu vurgulayan Debray, "Türkiye genelinde 2 milyondan fazla çocuğun katıldığı bu yarışlar, belki de geleceğin olimpik sporcularıyla şimdiden tanışmamızı sağladı. Türkiye Finalleri'nde yarışan yetenekli ve genç atletler, sporun birleştirici ve dönüştürücü gücünü hepimize bir kez daha kanıtladı" değerlendirmesinde bulundu.

Dereceye giren genç atletlerin, dört günlük bir Fransa seyahatiyle uluslararası bir deneyim yaşama şansına sahip olacaklarını kaydeden Debray, "Bu ödülün, onların spor kariyerlerinde önemli bir motivasyon kaynağı olacağına şüphem yok. Decathlon olarak sporun herkes için erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz ve bu vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hakan Demirbaş