Sosyal medyada büyük ilgi çeken Usame Bin Ladin'in oğlu Ömer Bin Ladin'in hayatı ve kariyeri araştırma konusu haline geldi. Peki, Ömer Bin Ladin kimdir ve neden gündem oldu?

Ömer Bin Ladin

ÖMER BİN LADİN KİMDİR?

Usame Bin Ladin'in "dördüncü en büyük oğlu" olan Ömer Bin Ladin, Mart 1981'de Suudi Arabistan'da dünyaya geldi. Annesi, Usame Bin Ladin'in ilk eşi Najwa'dır. Usame Bin Ladin, 1988 yılında Sovyetler Birliği'ne karşı savaşmak için El Kaide'yi kurduktan sonra, 1991 yılında ABD karşıtı eleştirileri nedeniyle Suudi Arabistan'dan sürgün edildi. Aile, birçok cihatçı ile birlikte Sudan'a taşındı.

Ömer Bin Ladin3

Mayıs 1996'da, Afganistan'daki Tora Bora dağlarına gelen Usame Bin Ladin, yanına eşlik etmesi için oğulları arasından 15 yaşındaki Ömer'i seçti. Ancak, Ömer, röportajlarına göre babasının yaşam tarzına ayak uyduramayarak ayrılmayı tercih etti.

Asena hayallerini dondurucudan çıkardı! Asena hayallerini dondurucudan çıkardı!

Ömer Bin Ladin 2

ÖMER BİN LADİN NEDEN GÜNDEM OLDU?

Ömer Bin Ladin, son zamanlarda Rock'n Roll tarzıyla sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu sıra dışı tarzı ve hayat hikayesi, onu sosyal medyada tartışmaların ve araştırmaların odak noktası haline getirdi. Babasının terörist geçmişine rağmen, Ömer Bin Ladin'in kendine has yaşam tarzı ve tercihleri, özellikle genç nesil tarafından merak ediliyor ve takip ediliyor.

Ömer Bin Ladin'in hayatı ve kariyeri, hem geçmişi hem de şimdiki yaşamı ile ilgili merak uyandıran birçok detayı barındırıyor. Bu nedenle, sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi