Mehmet Özhaseki, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Özhaseki (3)

"Aziz milletimiz,

Uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum.

İlerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev almak kader yazgımız oldu. Önce Kayseri Milletvekili sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettim. Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek her daim bizim için bir onur vesilesi olmuştur. Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu.

Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi. Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum.

Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum."

Mehmet Özhaseki, 1957 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. O günkü siyasi şartlar ve öğrenci olayları sebebiyle buradaki eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Buradan mezun olduktan sonra, Avukatlık stajını Kayseri Adliyesi’nde yaptı. Avukatlık yapmadı. Tekstil üzerine iş yapan aile şirketinin başına geçti. 1994'e kadar Tekstil Ticareti ile iştigal etti.

Yozgat’ın zenginliği Türkiye'ye yeni müjdeler getiriyor Yozgat’ın zenginliği Türkiye'ye yeni müjdeler getiriyor

Özhaseki (4)

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

Mehmet Özhaseki, 1980'lerin sonlarından itibaren sosyal amaçlı vakıf ve derneklerin kuruluşunda aktif olarak yer alarak, Kayseri'de ilk aşevi faaliyetlerini başlattı ve öğrencilere karşılıksız burslar ile kış aylarında yakacak fonu sağladı. 27 Mart 1994'te Melikgazi Belediye Başkanlığı'na seçilen Özhaseki, hizmetlerini 1998'de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na taşıdı. 2004 yılında %70.2 gibi rekor bir oy oranıyla 3. kez seçilerek "Kayseri Modeli Belediyecilik" anlayışını hayata geçirdi ve Türkiye'ye örnek oldu.

Özhaseki (2)

Özhaseki, belediyecilik kariyeri boyunca Tarihi Kentler Birliği'nin de başkanlığını üstlenerek, yurt içinde ve yurt dışında birçok tarihi eserin restore edilmesine öncülük etti. 2015 yılında AK Parti'den milletvekili seçilen Özhaseki, partide Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev aldı.

Evli ve dört çocuk babası olan Mehmet Özhaseki, İngilizce ve Arapça dillerini de aktif olarak kullanmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi