Çalışan emeklilere 5 bin TL Komisyon'da Çalışan emeklilere 5 bin TL Komisyon'da

Kalorifer peteklerinin temizlenmesi, hem sağlığınızı korumak hem de daha etkili ısınmak için önemlidir. İşte, evde petek temizliği için kullanabileceğiniz pratik yöntemler:

petek (2)

Gerekli Malzemeler:

Elektrikli süpürge

İngiliz anahtarı

Tornavida

Pense

Kova

Kullanılmayan bir örtü

Havlu

Bulaşık süngeri

Toz bezi

Çamaşır suyu

Yüzey temizleyici

Boya

petek (1)-1

EVDE KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

1. Kaloriferi Kapatın: Temizlik işlemine başlamadan önce kaloriferi kapatmayı unutmayın. Böylece su ve ısı akışını keserek güvenli bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Çalışır durumdaki bir kalorifer daha fazla toz çeker, bu yüzden yaz aylarında temizlik yapmayı tercih edebilirsiniz.

2. Kalorifer Kapağını Çıkarın: Petek içini temizlemek için, peteklerin üzerindeki ızgara şeklindeki kapakları çıkarmanız gerekebilir. Her kalorifer peteği farklı bir kapak kilitleme sistemine sahip olabilir, bu nedenle nasıl çıkarılacağını bilmeden zorlamaktan kaçının.

3. Altına Örtü Serin: Detaylı bir temizlik yapacağınız için, altına bir örtü sermek önerilir. Bu sayede dökülen toz veya kirler zemine zarar vermez. Altına havlu veya örtü sererek temizlik alanını hazırlayın.

Bu adımları takip ederek, kalorifer peteklerinizi temizleyebilirsiniz. Temizlik sonrasında, peteklerin daha verimli çalışacağını ve daha temiz bir hava sağlayacağını unutmayın. Düzenli petek temizliği, evinizin ısınmasını ve havanızın daha temiz olmasını sağlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi