Yapılan araştırmaya göre, Yozgat, Tokat, Sivas ve Amasya gibi illerde yaşayan en çok ikincil nüfus grupları netlik kazandı. İşte detaylar:

kırşehirliler (2)

TÜİK tarafından açıklanan sonuçlara göre, Yozgat'ta ikincil nüfus grubunda Kırşehirli vatandaşlar öne çıktı. Yozgat'ta ikincil nüfusu oluşturanların çoğunluğu Kırşehirlilerden oluşuyor.

Samsun ilinde ise en büyük ikincil nüfus grubunu Ordulular oluştururken, Ordu ve Amasya illerinde ise en büyük ikincil nüfus Samsunlular tarafından temsil ediliyor. Çorum ilinde ise ikincil nüfusun büyük bir kısmını Amasyalılar oluşturuyor.

Yozgatlılar 5 yıl içinde alın!  SGK tek seferliğine 2000 bin lira verecek Yozgatlılar 5 yıl içinde alın! SGK tek seferliğine 2000 bin lira verecek

Kayseri'de Sivaslılar ikincil nüfusun büyük bir kısmını oluştururken, Giresun ilinde ise Trabzonlular ikincil grup olarak öne çıkıyor.

Site görsel - 645 x 418 px-1

Ancak büyük metropollerde ikincil nüfus durumu oldukça karmaşık bir yapıda. Örneğin, Antalya'da en büyük ikincil nüfus grubunu Konyalılar oluştururken, Başkent Ankara'da en çok Çorumlular görülüyor. Bursa'da en büyük ikincil nüfus Karslılardan oluşurken, İstanbul'da en büyük ikincil nüfus Sivaslılar tarafından temsil ediliyor. İzmir'de en büyük ikincil nüfus grubunu Manisalılar oluştururken, Kocaeli'nde Erzurumlular, Adana ve Mersin'de Şanlıurfalılar, Hatay ilinde ise en büyük ikincil nüfus grubunu Adanalılar temsil ediyor. (Haber Merkezi)

Kaynak: İleri Gazetesi