Yerköy Belediye Başkanı Fatih Arslan, taşkın su kanalı dere ıslahı ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Çalışmaları Yerinde Inceledi4

Belediye Başkanı Fatih Arslan, Erzurum Mahallesi, Haşim Kılıç Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Ayanoğlu Mahallesi ve Karacaşar Mahallesi'nin kesiştiği bölgelerde bulunan taşkın su kanalının dere ıslahı ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Çalışmaları Yerinde Inceledi3

Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Fatih Arslan, dere ıslahı ve çevre düzenlemesi projesinin, bölgede yaşanan su taşkınlarını önlemeyi ve çevreyi daha yaşanabilir hale getirmeyi amaçladığını belirtti.

Başkan Çalışmaları Yerinde Inceledi

Yozgat'ta pazar günleri kapanıyor! Bakanlık kararına esnaf tepkili Yozgat'ta pazar günleri kapanıyor! Bakanlık kararına esnaf tepkili

Başkan Arslan, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, "Bu proje ile mahallelerimizin alt yapısını güçlendiriyor, olası taşkın risklerini minimuma indiriyoruz. Aynı zamanda, çevre düzenlemesi ile vatandaşlarımıza daha yeşil ve düzenli yaşam alanları sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Başkan Çalışmaları Yerinde Inceledi2

Başkan Arslan, projenin tamamlanmasıyla birlikte, Erzurum, Haşim Kılıç, Gültepe, Ayanoğlu ve Karacaşar Mahalleleri sakinlerinin, daha güvenli ve düzenli bir çevrede yaşama imkanına kavuşacağının altını çizdi.

Kaynak: Haber Merkezi