Başkan Aydoğmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Toplumsal ve bireysel hayatta aile, önemli bir kavramdır. Çekirdek aileyi oluşturan anne, baba ve çocuğun bağlarının gücü ile sevgisinin tarifi mümkün değildir. Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellikler aile kavramı içinde büyümektedir. Babalar, aile bağlarının güçlenmesinde, toplumsal değerlerimizin korunmasında ve değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılarak, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesinde belirleyici rol üstlenmektedir. Sevgi, güven ve sorumluluk duygularının en güzel örneklerini sergileyen babalar, geleceğe uzanan yolda yavrularımızı hayata hazırlamada sonsuz sevgi ve özveriyle rehberlik etmektedir. Çocuklarını güvenle, en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen, onlara her zaman destek olan ve ailesinin mutluluğu için kendini seferber eden babaların hakkı ödenemez."

Aydoğmuş, Türk örf ve ananelerinde anne babaya saygı ve sevginin örnek teşkil ettiğini belirterek, "Onlara saygı ve sevgide kusurda bulunmamamız, baş tacı olarak görmemiz gerekir. Yüce dinimizde de anne babaya saygı, sevgi ve hürmet, iyi davranılması gibi birçok konuda net uyarılar, öğütlerde bulunulmuştur. Bizim örf ve ananelerimizde de anne babaya saygı ile sevgi örnek oluşturmaktadır. Ailenin temel taşı olan anne babalarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmamamız, dualarını almamız gerekir. Hayatımızın her anında babalarımız, koca bir çınar gibi arkamızda durmaktadır" dedi.

Miras Yozgat'tan! Miras Yozgat'tan!

Aydoğmuş, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: "Bu duygu ve düşünceler ışığında başta şehit ve gazi babalarımız olmak üzere, yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren babalarımızın Babalar Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Haber Merkezi