Hentbolcülerden ziyaret 

YOZGAT Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan, sportif alanda Yozgat’ın tanıtımına katkı sağladıklarını belirterek, kadrolarında bulunan oyuncuların elçilik görevini üstlendiğini söyledi.

Hentbolcülerden ziyaret 

YOZGAT Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan, sportif alanda Yozgat’ın tanıtımına katkı sağladıklarını belirterek, kadrolarında bulunan oyuncuların elçilik görevini üstlendiğini söyledi.

12 Ekim 2017 Perşembe 07:10
91 Okunma
Hentbolcülerden ziyaret 

Yozgat Bozokspor, hafta sonu oynayacağı Ahi Evran Üniversitesi öncesinde ziyaret turları gerçekleştirdi. Yozgat’ta hentbol branşının tekrar canlanmasına katkı sağlayan Yozgat Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan, sporcular Jovan Talevski, Dymtro Kurtchenko, Kerem  ve Zabit gazetemizi ziyaret etti. Yozgat’ta 4 yıl öncesinde kurdukları takımla basamakları birer birer çıkarak Süper Lig’de mücadele ettiklerini hatırlatan Doğan, geçen sezon şanssızlıklar nedeniyle ligden düştüklerini kaydetti. Can Çağnay Hentbol Erkekler 1. Lig’inde mücadele verdiklerini ve son iki haftayı galibiyetle kapattıklarını belirten Doğan, hafta sonu oynayacakları Ahi Evran Üniversitesi maçı öncesinde ziyaret turlarına çıktıklarını ifade etti. Kadrolarında iki yabancı oyuncunun bulunduğunu vurgulayan Doğan, Jovan Talevski ve Dymtro Kurtchenko’nun artık Yozgatlı olduğunu ve tanıtım elçiliği yaptıklarını belirtti.  Jovan Talevski’nin ülkesinde yer aldığı bir projeye Yozgat Bozokspor forması ile katıldığını kaydeden Doğan, Yozgat’a davet ettiklerinde, hiç karşılık beklemeden geldiklerine değindi. Oyuncuların karakterli ve Yozgat’a yakışan yapıya sahip olduklarını söyleyen Doğan, “Bizim öncelikli hedefimiz Yozgatlı gençlerin önünü açmak. Lige genç ağırlıklı bir takımla girdik. Ligin uzun bir maraton olması nedeniyle takıma takviye konusunda çalışmalar yaptık ve daha önce bizimle birlikte olan oyuncuları kadromuza dahil ettik. Takım olarak iyi bir kadroya sahibiz ve ligdeki tüm maçları kazanacak güçteyiz” dedi.
Makedon oyun kurucu Jovan Talevski ise, Yozgat’ı sevdiğini ve burasının kendisinin ikinci memleketi olduğunu aktardı. Yozgat’ta bulunmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Jovan Talevski, kendilerine destek verenlere teşekkür etti.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88