Flaş Haber
Kapat

‘Çözüm altyapıda’

Bölgesel Amatör Lig Altıncı Grup’taki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK teknik direktörü Feridun Dündar, Yozgatspor’un kurtuluşunun alt yapıdan geçtiğini bu nedenle de alt yapının çok önemli olduğunu vurguladı.

‘Çözüm altyapıda’

Bölgesel Amatör Lig Altıncı Grup’taki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK teknik direktörü Feridun Dündar, Yozgatspor’un kurtuluşunun alt yapıdan geçtiğini bu nedenle de alt yapının çok önemli olduğunu vurguladı.

03 Kasım 2016 Perşembe 06:01
518 Okunma
‘Çözüm altyapıda’
 Alt yapı için zaman vermedikçe sabretmedikçe kaybedenin her zaman Yozgatspor olacağını anlanat Dündar,

‘’Sık sık takım olgusu değişir, hoca değişir, sistem değişir, yine aynı senaryolar yeniden baştan yaşanmaya başlar ve sonucunda yine her zaman kaybeden Yozgat olmaya devam eder. Biz zamanla bu işi çözeriz hem zamanla altyapımızdan yetişen Yozgatlı çocuklarımızı bu takıma yavaş yavaş oyuncu yetiştiren bir kulüp olarak buraya monte edelim ben her zaman bunu vurguluyorum. Takımımız çıksa da çıkmasa da oyuncu lazım mı? Lazım. Her türlü oyuncu lazım, biz bunlarında çalışmalarını yapalım hem ligde şampiyonluğa oynarken hem de bu tip projelere altyapımıza buradan çıkacak genç yetenekli oyuncularımıza da önem verelim. Yoksa buraya bir sürü teknik direktörler geldi, bir sürü oyuncu grubu geldi gitti. Yozgatspor yine Yozgatspor olarak kaldı, yine siz basın mensupları olarak buradasınız yine o insanlar yok. Ne için hep beraber bir çözüm üretmemiz lazım. Sizde burada basın mensuplarısınız sizin fikirlerinizde bizler için önemli. Hiçbir zaman basına kapalı bir şeyimiz olmadı. Yeri geldi kadroyu da tartıştık yeri geldi fikrinizi de aldık, yani siz bizim için çok önemlisiniz sizlerin fikri özellikle benim için çok önemli. Sizler ne düşünürsünüz yani bir çözüm bulalım Yozgatspor'a şampiyonluktan daha çok bir çözüm bulalım hep beraber başka çözümler üretip bulalım şampiyon olalım.  Buyurun gelin bakın hesap ortada. Hadi bu sene de çıkamadık altyapıdan oyuncu yetiştirirsin seneye kafadan 10 tane sağlam aslan gibi oyuncun olur. 15 tane transfer edersin takım çıkarsa yine oyuncun var. Takım çıkmazsa yine oyuncun var. Bakmazsan, ilgilenmezsen yapmazsan hiçbir şey yok.

Şimdi Nizam'ı konuşuyoruz Nizam'ın altyapısı var mı? Yok. Nizam topu aldığı zaman gidiyor, Nizam takım ve futbol oyuncusu değil ki Nizam gibi çocukları takım oyuncusu yapmak lazım. Ancak bu şekilde bu yolun çözümü bu. Ben hoca olsam da olamasam da bu yolun çözümü bu. Geçen sene gibi al dışarıdan kadro yap ya 3. lige çıkan yada çıkamazsın elde var sıfır, geriye dönüp baktığın zaman arkada kimse yok gelin biz bunu böyle yapalım fikrimde yanılıyor muyum veya yanlış düşünüyor muyum.  Sadece bir sene kaybedersin bir sene sonra bir üst lige çıkarsın ve başarı arka arkaya gelir. Yoksa her zaman bir Feridun gider Ahmet gelir, Mikail gider, Mustafa gelir bu devran böyle dönmeye devam eder gider. Hadi şampiyon olacaksın çok iyi para vermeyle çok iyi kadro kurmayla şampiyon olunmuyor ki. İyi bir ekip yani burada iyi bir yönetim var. İyi bir şuanda basın var, birlik beraberlik doğacak taraftarlar şuanda takıma inanıyor. Bizde bu güzel ortamı kendi aleyhimize kulübün aleyhine çevirelim diyorum.  Ben burada hoca olmasam bile hatta dışarıda olduğum zamanlarda bile ben yine aynı tezi savundum, başka bir şey savunmadım. Buranın kurtuluşu bu, başka da bir kurtuluşu yok. Futbol bacasız bir fabrika, bu fabrikadan kendi çocuklarımız yararlansın. Biz yine iddiamızı devam ettiriyoruz, ama biz bir de bu yönde çalışalım. Şefaatli'ye gidelim, Sorgun'a gidelim, Boğazlıyan'a gidelim, Yerköy'e gidelim, Çayıralan'a gidelim, Çekerek'e gidelim, merkeze gidelim kim var, kim yok bu çocukları bir tarayalım. Sizin fikirlerinizi düşüncelerinizi de koyalım, bu işe bu işler beraber olur başka da türlü olmaz ki kimse de bunu paylaşmaz. Oturur konuşuruz çay içeriz sohbet ederiz sonrada dağılırız, önemli olan toplandığımız zaman bunları masaya yatırıp bir çözüm yolu bulmamız bu fırsatı yakalayalım işte bulmuşsun bir adam vur semeri çalışsın. Ben burada ne oturacağım çalışırım işim bu benim şurada ne kadar çalışıp ne kadar üretirsek bizim için o kadar kar’’ dedi.

Son Güncelleme: 02.11.2016 17:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88