Zabıta’dan ‘bayram’ denetimi

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi başta ekmek fırınları olmak üzere lokanta ve restoranlara denetim gerçekleştirdi.

Zabıta’dan ‘bayram’ denetimi

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi başta ekmek fırınları olmak üzere lokanta ve restoranlara denetim gerçekleştirdi.

03 Ekim 2014 Cuma 00:01
406 Okunma
Zabıta’dan ‘bayram’ denetimi
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırın, restoran ve lokantalara yaptığı ani denetimlerle bayram öncesi hijyen ve temizlik kontrolü gerçekleştirdi. Zabıta Müdürü Musa Baran ve zabıta ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren fırınların temizlik ve ekmek gramaj denetimlerini gerçekleştirirken, lokanta ve restoranlarında mutfaklarını inceledi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetim sırasında emre itaatsizlikten dolayı iki adet fırına 189 Lira idari para cezası uygularken restoran ve lokantalarda olumsuz bir duruma rastlanmadı. Zabıta Müdürü Musa Baran yaptığı açıklamada bayram öncesi fırın ve lokantalara yaptıkları denetimlerle halk sağlığına aykırı hareket eden işletmelere yönelik yaptırımlar uyguladıklarını söyledi. Baran, Yozgat halkının da artık bu tür konulara duyarlılık göstermeye başladığını ve özellikle zabıta birimini arayıp şikayetlerini veya önerilerini ileten vatandaş sayısında artış gözlemlendiğini de belirterek “Buda bizim işimizi kolaylaştırıyor. Vatandaşımız bizlere yardımcı oluyor ve duyarlı davranıyor. Yaptığımız denetimlere gelince iki fırınımızı eksiklikleri nedeniyle daha önce birçok kez uyarmamıza rağmen aynı şekilde devam ettiği için para cezası uyguladık onun dışında olumsuz bir durumla karşılaşmış değiliz. Halkımız güven içinde alışverişini sürdürebilir. Bu vesileyle bende şahsım ve zabıta teşkilatı adına tüm hemşerilerimin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Son Güncelleme: 02.10.2014 22:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol