Yozgat’tan seslendi!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Yozgat İl Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek, MHP’nin Yozgat’taki kongre süreci ve ülke gündemine dair önemli konulara değindi.

Yozgat’tan seslendi!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Yozgat İl Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek, MHP’nin Yozgat’taki kongre süreci ve ülke gündemine dair önemli konulara değindi.

20 Kasım 2014 Perşembe 07:00
636 Okunma
Yozgat’tan seslendi!
MHP Yozgat İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya Sadir Durmaz’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Cevdet Kaya, Merkez İlçe Başkanı Ethem Sedef, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaklaşan seçimler öncesi yapılacak kongreler ve yol haritasını belirlemek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Sadir Durmaz, 17 Kasım 2014 tarihinde başlayan belde, ilçe ve il kongrelerinin aralık ve ocak aylarında süreceğini ve en geç 26 Şubat 2014 tarihinde tamamlanacağını beyan etti. Yozgat’ta yapılacak tüm kongrelerden MHP’nin birlik ve bütünlük içerisinde çıkacağının altını çizen Durmaz, kongre sonucu partide görev alan kadroları MHP’yi 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde iktidara taşıyacak kadro olarak nitelendirdi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, hemşerimiz Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın MHP’ye yönelik yapmış olduğu eleştirilere de yine Yozgat’tan cevap verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ‘Adaletsizlik Bakanı’ olarak tanımlayan Durmaz ,Bekir Bozdağ’a yönelik “Yavuz hırsız misali kendini haklı çıkarmak için her türlü değeri yozlaştırmaktadır. Yozgat’a hiçbir şey veremeyen, Yozgatlıya verdiği hiçbir sözü tutamayan, Yozgat’ı işsizliğe, aşsızlığa ve göçe mahkum eden AKP’nin ‘Adaletsizlik’ Bakanı çareyi 12 yıl önceki iktidarı eleştirmekte bulmaktadır. Kendilerinin PKK ile kucak kucağa, yanak yanağa olduklarını PKK’nın emir ve tehditlerine göre kanun çıkarıp, düzenleme yaptıklarını unutup, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, 12 partinin ittifakı üzerinden partimizi tenkit etmektedir” dedi.
Bekir Bozdağ’ı ‘İki yüzlü siyasetin markası’ olarak tanımlayan Sadir Durmaz “İki yüzlü siyasetin markası, riyakarlığın en tanıdık siması, adaletin yüz karası olan arsızlara bir halk ozanın dörtlüğüyle seslenmek en iyi cevap olacaktır; ‘Bizim toprak  toprak olduktan beri, bunun gibi daha arsız gelmedi, bu kadar sap yiyip saman bırakan, ağzı çirkin yüzü nursuz gelmedi’ Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir dayatma, tuzak ve senaryoya aldırmadan yalnızca büyük Türk milletinin yükselişi yolunda yürüyecektir. Ateşle imtihandan geçen Türk milletini, bugün yaşadığı bunalımlardan çıkartacak yegâne siyasi güç; Milliyetçi Hareket’tir. Kongrelerimizin; aziz milletimiz, ülkemiz, demokrasimiz ve tüm dava arkadaşlarımız için mübarek bir başlangıca kapı aralamasını diliyor” şeklinde konuştu.
YOZGALI ÇİFTÇİNİN EMEĞİ KAÇ-AK SARAYDA
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Cumhurbaşkanı için inşa edilen Ak Saray ve diğer harcamalarla ilgili de bir dizi eleştirilerde bulundu. Ülke ekonomisinin her geçen gün daha kötüye gittiğini ve bir ekonomik buhranın ayak seslerinin şimdiden geldiğini belirten Sadir Durmaz “Yozgatlı Çiftçinin hasadı, Yozgatlı emeklinin maaşı kaçak ve karanlık saraydadır. Yozgat’ta Asgari ücretle geçinen masumların emeği, Yozgatlı işsizlerin hüznü kaçak ve karanlık sarayın temelindedir” dedi.
Memurun üç kuruşa mahkum edilip, emeklinin kara kışı nasıl çıkaracağının hesabını yapmaya başladığını belirten Durmaz, ''Çiftçimiz perişan halde haciz ve hapis kıskacında kıvranıyorken, esnafımız siftahsız kepenk kapatmaktan ve kredi kartlarına takla attırmaktan yorgun düşmüştür. Vatandaşımız bu durumda iken; emekliden, esnaftan, çiftçiden, çalışandan esirgenen paraların ayakkabı kutularına doldurulduğu hafızalarımızdaki canlılığını koruyorken, Çankaya köşkünü beğenmeyen Cumhurbaşkanına yeni bir saray inşa edilmiştir. Beştepe’deki Atatürk Orman Çiftliği üzerinde bin odalı kanunsuz ve kaçak bir saray yaptırılmış ve 1 katrilyon 370 trilyon lira harcanmıştır. Yetmemiş 179 milyon dolara, yani yaklaşık 400 trilyona bir uçak satın alınmıştır. İstanbul Çengelköy’de, 50 dönümlük koruya yerleşik Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanmış ve 150 trilyon lirada buraya harcanmıştır. Bu kara ve kaçak sarayın yıllık bakımı için önümüzdeki yılın bütçesine konulan ödenek 300 trilyon liradır. Atanamayan öğretmenlerin ahı, kıt kanaat geçinen, güç bela karnını doyuran on binlerin çığlığı kaçak ve karanlık sarayın bin odasında çınlamaktadır. Simit parası bulamayan küçücük yavrularımızın gözyaşları, uçan sarayların yakıtıdır. Vatandaş bir torba kömür, bir paket makarna, bir çuval unla uyuşturulup uyutulurken, saray bahanesiyle millet hazinesi hortumlanmaktadır'' şeklinde konuştu.
MHP'NİN İKTİDAR OLMA VAKTİ GELMİŞTİR
MHP'nin iktidara gelme vaktinin artık geldiğine vurgu yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, ''45 yıllık tecrübenin öncülüğünde, millet ve ülke sevdasıyla mücadelesini hevesle sürdüren MHP'nin iktidar olma, Türkiye'yi refaha, dirliğe ve istikrara kavuşturma vakti tam olarak gelmiştir'' diye konuştu. 
Türkiye'nin çok zor ve çok sıkıntılı bir dönemden geçmekte olduğuna işaret eden Durmaz, etrafımızı saran ateş çemberinin her an evlerimize sıçrama riskinin uykularımızı bölüp, huzurumuzu yok ettiğini anlattı. AKP’nin ihanete varan politikalarının neticesinde Milli- Üniter devlet yapımızın risk altına sokulduğunu vurgulayan Durmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş, terör örgütleri ile her neviden ajanlar cirit atmaktadır. AKP’nin yanlışta ısrarı neticesinde Ülkemize gelen, yeni ve büyük bir sorun olan Suriye vatandaşlarının sayısı ve nerede duracağı bilinmemektedir. AKP’den cesaret alan katiller sürüsü ve onun siyasi temsilcileri çıtalarını her geçen gün daha yükseğe koymaktadır. Terör örgütünün Ülkemizin bir bölümünde hâkimiyeti ele geçirdiği, bu iktidarın asayişten ve terörle mücadeleden sorumlu İçişleri Bakanı tarafından itiraf edilmiştir. Geçmişte terör örgütünün siyasi kanadında yer alan bir AKP Milletvekili de PKK’lı olmayanların bu bölgede özgürce seyahat etme imkânı yoktur açıklamasında bulunmuştur. Bölücü örgüt mahkeme kurup yargılama yapmakta, vergi toplamakta, Türklüğe ait her izi yok etmekte, her ismi değiştirmektedir. Bölücüler tarafından Belediye kepçeleri ile yollara hendekler kazılarak yollar günlerce trafiğe kapatılmış, askerlerimiz kahpece enselerinden kurşunlanarak şehit edilmiş ve ne yazık ki Bayrağımız yere düşürülmüştür. AKP’den aldığı cesaret sayesinde bunlarla yetinmeyen bölücüler, özerklik ilan etmiş, kurtarılmış bölgeler oluşturmuşlardır.Bütün bunlara rağmen, çözüm süreci denilen ihanet projesinde ısrarcı olan AKP eliyle, kardeşliğimiz çözülmeye, birliğimiz bozulmaya başlamıştır.''

Son Güncelleme: 19.11.2014 18:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.