Yozgat’tan destek

Yozgat’ta faaliyet gösteren 11 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı yıpratmaya yönelik hamleler olduğunu söyleyerek, Diyanet İşleri Başkanlığı’na destek sundu.

Yozgat’tan destek

Yozgat’ta faaliyet gösteren 11 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı yıpratmaya yönelik hamleler olduğunu söyleyerek, Diyanet İşleri Başkanlığı’na destek sundu.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 23:59
729 Okunma
Yozgat’tan destek

Yozgat’ta faaliyet gösteren Yozgat İHH İnsani Yardım Derneği, Memur Sen, Diyanet Sen, İnfak Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Hayrat Vakfı, Yozgat İmam Hatip Mezunları Vakfı, Diva Sen, Anadolu Gençlik Derneği ve Cihannuma Derneği bir araya gelerek Diyanet İşleri Başkanlığı’na destek veren basın açıklaması yaptı.
Büyük Cami önünde gerçekleşen destek açıklamasını adı geçen STK’lar adına İHH Dernek Başkanı Şahin Çarkcı yaptı.
Şahin Çarkcı, köklü bir tarihe ve geleneğe sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşundan bugüne yasalar çerçevesinde halka Kuran ve Sünnet ışığında sahih din anlayışını anlatma ve uygulama  noktasında, özveri ve gayretle çalıştığını söyledi.
Yakın zamana kadar kurumun dar bir alanda çalıştığını belirten Şahin Çarkcı, Yeni Türkiye vizyonuyla Asya’dan Afrika’ya, Latin Amerika’dan Avrupa’ya, dünyanın dört bir yanında hizmet ürettiğini aktardı.
Şahin Çarkcı, “Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın ümmeti kucaklayıcı ve kuşatıcı hizmetlerinden rahatsız olan ve güçlü bir Diyanet istemeyen bir takım çevreler planlı ve koordineli bir şekilde başkanımızın şahsında başkanımızı ve başkanlığımızı yıpratmaya çalışmaktadırlar” dedi.
Şahin Çarkcı yaptığı açıklamasında “Bu ülkede diyanetin pasifliğinin, bürokratik ataletinin kaymağını yiyen, dini kendi mülkiyetine alan ve millete iman notu veren tipler; dünyaya açılan, milletle ve içinde bulunduğu çağla barışık bir dil kurmaya çalışan güçlü bir diyaneti istememektedir. Çünkü güçlü, sağlıklı ve toplumla barışık bir diyanet teşkilatı bu tip çevrelerin alanını daraltmaktadır” şeklinde konuştu.
Şahin Çarkcı, Yozgat’ta faaliyet gösteren 11 STK’nın  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Mehmet Görmez’in yanında olduğunu ve kurumun yalnız olmadığını da açıklamasında vurguladı.
Şahin Çarkcı ayrıca İstanbul’un fethinin 564’üncü yıl dönümünü de kutladıklarını bildirerek, fethin yıl dönümünün tüm insanlığa ve Müslüman coğrafyalara hayırlar getirmesini temenni etti.

Son Güncelleme: 29.05.2017 13:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol