ŞEHiTLERE VEFA

YOZGAT’ta Polis Eşleri Derneği tarafından, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok’un da katılımı ile ‘Şehitleri Anma Programı’ etkinliği yapılarak, şehitlerimiz bir kez daha yad edildi, yakınlarıyla yakından ilgilenildi.

ŞEHiTLERE VEFA

YOZGAT’ta Polis Eşleri Derneği tarafından, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok’un da katılımı ile ‘Şehitleri Anma Programı’ etkinliği yapılarak, şehitlerimiz bir kez daha yad edildi, yakınlarıyla yakından ilgilenildi.

26 Ekim 2017 Perşembe 07:31
682 Okunma
ŞEHiTLERE VEFA

Yozgat’ta şehit isimlerinin verildiği iki ayrı okulda gerçekleştirilen programa Gülhan Altınok ile birlikte, Yozgat İl Emniyet Müdürü Seçgin Çengeloğlu, eşi Özlem Çengeloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, eşi Ümit Yeşilyurt, Kırıkkale ve Çorum Emniyet Müdürlerinin eşleri, şehitlerin aileleri katıldı. Yozgat Polis Eşleri Derneği’nce hazırlanan program çerçevesinde ilk tören TOKİ Şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Iğdır'ın Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Polis Memuru Adem Cankurtaran’ın isminin  verildiği okuldaki törene şehidin eşi İtibar Cankurtaran, kızı Sevil Naz, şehidin annesi  Sevil Cankurtaran, babası Azmi Cankurtaran ile yakınları da katıldı, duygulu anlar yaşandı. Genel Müdürün eşi Gülhan Altınok, Şehidin kızı Sevil Naz Cankurtaran ile yakından ilgilendi. Programda, TOKİ Şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu öğrencileri şiirler okundu.  Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, beraberindeki heyet programın ardından Osmanpaşa köyündeki Şehit Adem Cankurtaran’ın mezarını ziyaret edip, dua ettiler. Yozgat’ta ki ikinci program Şehit Mustafa Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Mustafa Aslan’ı anma programında göz yaşları aktı. Anma programına şehidin eşi İlkay, çocukları Mehmet ve Furkan’da katıldı. Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, şehitlerin anıldığı anlamlı programda bulunmanın onur ve gururunu yaşadığını söyledi. Türk milletinin tarihi boyunca bir takım iç ve dış mihrapların ihanetine uğradığını belirten Gülhan Altınok, "15 Temmuz gecesi, FETÖ unsurlarının gerçekleştirmek istedikleri hain girişimi bu ihanet silsilesinin son ve en alçak halkası olmuştur. Binbir zahmet ve emekle milletine hizmet etsin diye yetiştirilen ve devletine değil de bir meczuba bağlanmış FETÖ tarafından devşirilmiş hainler, vatandaşlarımıza, polisimize bomba atmış, kurşun sıkmış ve başta gazi meclisimiz olmak üzere devletimizin en önemli kurumlarına saldırma alçaklığını göstermişlerdir. Aziz milletimizin iradesine sahip çıkması, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin dirayetli duruşları, siyasi liderlerin ve basının darbe karşıtı tavrı polisimizin, silahlı kuvvetlerimizin içindeki milli iradeden yana tavır koyan evlatları ile fedakâr köy korucularımızın çalışmaları, bu ihanetin olmasını engellemiştir" dedi.

Son Güncelleme: 26.10.2017 18:45
Anahtar Kelimeler:
YozgatŞEHiTLERE VEFA
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol