BİST
94082
ALTIN
189.916
DOLAR
4.7932
STERLİN
6.2894
EURO
5.6125

Orada da yasakmış!

Yozgat’ta gün geçmiyor ki basın mensuplarına yeni bir kısıtlama ve yasak uygulanmasın…

Orada da yasakmış!

Yozgat’ta gün geçmiyor ki basın mensuplarına yeni bir kısıtlama ve yasak uygulanmasın…

14 Haziran 2017 Çarşamba 09:15
414 Okunma
Orada da yasakmış!

Bu durumun son örneği Yozgat Belediyesi ve ORAN işbirliğiyle restorasyon çalışmaları devam eden Cevizli Konak’ta yaşandı.
Yozgat’ın çehresini değiştirecek bu önemli ve tarihi konağın dış cephe fotoğrafını çekmek isteyen basın mensupları görevlilerin hışmına uğradı.
Konağın restorasyon projesinde restoratör olarak görev aldığını belirten şahıs, binanın hiçbir suretle fotoğrafının alınamayacağını iddia ederek, konağın bahçesinin dışından fotoğraf alan basın mensuplarıyla polemiğe girdi.
Vatandaşın gözü önünde devam eden ve herhangi bir mantolama ve perdelemenin söz konusu olmadığı inşaat alanından fotoğraf çektirmeyen restoratörün tutumu Yozgat basınına uygulanan kısıtlama ve yasaklamalara bir yenisini daha eklemiş oldu.
Sosyal medyada, her türlü mahremi ve gizliliği bir kenara bırakarak, dilediğince fotoğraf ve görüntü paylaşımı yapan kurumlardaki personel ve görevlilerin; basın meslek ilkelerine, kurum ve şahısların mahremiyetine riayet ederek, her zaman Yozgat’ın menfaati ve iyiliği için görev yapan gazetecilere karşı sergilediği işgüzar tavırlar gazetecileri de bezdirmiş oldu.
Çekmek istediğimiz, bin türlü polemik ve tartışma yaşadığımız ve habere konu olan fotoğraf karesini ise haberin fotoğrafı olarak paylaşıyor ve durumu kamuoyunun takdirine sunuyoruz.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88