BİST
96861
ALTIN
238.356
DOLAR
5.8057
STERLİN
7.5552
EURO
6.5299

Onların Programı

Yozgat’ta engelliler 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde doyasıyla eğlendi.

Onların Programı

Yozgat’ta engelliler 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde doyasıyla eğlendi.

04 Aralık 2014 Perşembe 07:01
335 Okunma
Onların Programı
Sosyal Politikalar Yozgat İl Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Yaşlı ve Özürlüler Rehabilitasyon Merkezinde bir program düzenledi. Programa Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan, İl Defterdarı Abdurrahman Altındağ, Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve engelliler katıldı.

Programda engelliler tarafından yapılan resim ve el işi sergisi açıldı. Açılışta konuşan Sosyal Politikalar İl Müdürü Yücel, sağlam her insanın potansiyel bir engelli adayı olduğunu belirterek, “Bu sebeple her insan empati yaparak kendisini engelli yerine koyup düşünmeli. Karşılaşacakları sorunları görüp o sorunların ortadan kalkması için çaba sarf etmelidir. Siz hiç tekerlikli sandalyede oturup koşmayı denediniz mi? Veya hiç gözlerinizi bağlayıp annenizi görmeyi denediniz mi? Siz hiç kollarınızı bağlayıp birinin size yemek yedirmesini, su içirmesini beklediniz mi? Siz hiç konuşmayıp şarkılar söylemek istediniz mi? Bunları denediğinizde engelli kardeşlerimizin durumunu daha iyi göreceksiniz. Hiçbir kimsenin yarın engelli olmayacağı garanti değildir. Ülkemizde bugün nüfusumuzun yüzde 12.29'u yani 8.5 milyon kişi engelli durumundadır. Erkeklerde bu oran 11.10, kadınlarda yüzde 13.45’dir” dedi.

Vali Yardımcısı Yavuz Güner’de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından engelliler tarafından yapılan resim ve el işleri sergisi gezildi. Daha sonra pasta kesilip çeşitli ikramlarda bulunulduktan sonra engelliler ve program katılımcıları müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.Program sırasında Gazetemiz yazarlarından Hamit Uzun ise kendi kitabından bir şiir okuyarak programa katılanlara duygulu anlar yaşattı


Son Güncelleme: 03.12.2014 19:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol