Manzaralı eğitim

SARAYKENT İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine atanan aday öğretmenlerin adaylık sürecindeki eğitimlerine ek olarak oryantasyon eğitimi verildi.

Manzaralı eğitim

SARAYKENT İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine atanan aday öğretmenlerin adaylık sürecindeki eğitimlerine ek olarak oryantasyon eğitimi verildi.

23 Mart 2019 Cumartesi 00:00
302 Okunma
Manzaralı eğitim

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan, Şube Müdürleri Orhan Ergün Çağlıyan ve Yasin Gürsoy’un verdiği eğitimler ile birlikte aday öğretmenler öğretmenlik mesleğine attıkları ilk adımla beraber önemli kazanımlar elde etti. Verilen eğitimlerin sonuncusu olan çevreyi tanıma ve adaptasyon eğitimleri kapsamında Saraykent İlçe sınırları içerisindeki köy ve kasabalar, tarihi alanlar, mağaralar, doğal kaplıca alanı ve Saraykent Belediyesi tarafından yapımının yeni bitirildiği Mesire Alanı aday öğretmenler tarafından ziyaret edildi. Eğitimlerin son bölümünde ise Saraykent İlçe Şube Müdürlerinin katılımı ile enfes göl manzarası ve yapılan ağaçlandırma çalışması ile üstü kapalı barbekülü kamelyalar aday öğretmenleri cezbetti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan eğitimlerden dolayı son derece mutlu olduklarını belirten aday öğretmenler özellikle oryantasyon eğitimi ile Saraykent İlçesi´nin güzelliklerini keşfedebilme imkanı bulmuş oldular. Şube Müdürü Orhan Ergün Çağlıyan, "Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak göreve yeni başlayan öğretmenlerimizin üniversitelerinde almış oldukları akademik eğitimlerin yanında bundan sonraki hayatlarında icra edecekleri öğretmenlik mesleğine hazırlanmasında vermiş olduğumuz bu eğitimlerin son derece önemli olduğunu uygulamalarımız esnasında görmüş bulunmaktayız. Onların mesleğe kazandırılma sürecinde akademik bilgilerinin gerçek yaşam ile birleştirilmesinde bir köprü olarak kendimizi görmekteyiz. Yaşadığımız tecrübelerin ışığında değerli öğretmenlerimizi görevlerini en iyi şekilde icra etmeleri hususunda elimizden geldiğince ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bizler öğretmenlik mesleğinin bizzat yaşantısal deneyimler yolu ile öğrenildiğini ve bu deneyimler ile başarıların periyodik olarak arttığını kendimize şiyar edindik. Tüm aday öğretmenlerimize bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatları boyunca başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol