İstemeyi beceremiyoruz!

-AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emin Erbek, İYİ Parti’nin açıklamasına yanıt verdi...

İstemeyi beceremiyoruz!

-AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emin Erbek, İYİ Parti’nin açıklamasına yanıt verdi...

12 Ocak 2018 Cuma 07:00
1108 Okunma
İstemeyi beceremiyoruz!

AK Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Emin Erbek, ‘Artık şundan eminim ki; biz Yozgatlılar olarak yapıcı muhalefet yapmayı ya da memleketimiz için bir şeyler istemeyi gerçekten beceremiyoruz’ diyerek, İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık’ın açıklamalarına kendi sosyal medya hesabından yanıt verdi.
Erbek, Şehir Hastanesi’nden başlayıp, hızlı tren istasyonunda son bulacak hafif raylı sistem konusunda Cumhurbaşkanından destek istenilecek olmasında yanlış bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Erbek, ‘Ne hikmetse Yozgat'a yapılması düşünülen her ne yatırım varsa onu sabote etmeye çalışıyoruz. Hemen ‘sanki tek derdimiz hafif raylı sistemdi?’ diye serzenişte bulunuyoruz. Oysa ‘Allah razı olsun, Yozgat'ın büyüyüp, gelişmesinde ulaşım sorunu çok önemliydi. Yerinde bir talep ama bizim şu şu şu hususlarda da isteklerimiz var. Bunları da söyleyelim’ desek, daha yerinde olmaz mı? Yahu Yozgat'a yapılsın da hafif raylı sistem yapılsın, hastane yapılsın, üniversite büyüsün ya da bırakın bunları Yozgat'a bir çöp bidonu dahi gelse fazladan bizim kârımızadır’ ifadelerini kullandı.

Hafif raylı sistemin, ulaşım hattı boyunca imarın artışını sağlayacağını kaydeden Erbek,  ‘Bu sebeple yeni yeni mahalleler, yeni mahallelerde yeni yeni dükkanlar, bu dükkanlarda yeni yeni esnaflar, her bir esnaf ile geçimini sağlayan en az 1 veya daha fazla aile demektir. Düşünün hafif raylı sistemin olduğu tüm şehirlerde yol güzergâhı pik yapar değerlenir. Etrafında onlarca dükkan olur. İşletmeler artar. Şehir o yönde büyür rahatlar. Dolaylı olarak Yozgat'ın büyümesine, ortalama yaşam kalitesinin artışına, istihdama, inşaat sektörünün gelişimine, üniversitenin büyüme ve gelişmesine katkı sunacak bir projedir’ diye konuştu.

Son Güncelleme: 11.01.2018 19:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Martin66 2018-01-12 18:59:11

Önce söyleyene bakmak lazım sayın başkanın unu kuru tuzu kuru ticaretten bahsediyo öyleki yozgatta ticaret bitme noktasında bundan haberi yok gelişmeden bahsediyor ben 30 senedir ticaretle uğraşıyorum ben bu günler kadar kötü bir yıl görmedim trafik yoğunluğundan bahsediyor ben böyle bir yoğunluk görmedim laf olsun diye alel acele akla gelmiş bir proje olduğuna düşünüyorum her boyayı boyadık FISTIĞI YEŞİL KALDI ne kadar talihsiz bir memleketteyiz

Avatar
Recep Arslan 2018-01-12 23:22:36

Çok güzel bir düşünce inşAllah olur ve Yozgat gelişir , büyür.

Avatar
Aysegul 2018-01-28 20:56:49

Bu zavallı sehrin kabugundan çıkması için havaalanı şarttır. .Böylece medeniyet gelir...birileri daha çok dışarıdaki görür. ..üniversite yapıp zavallı gençleri bu şehre cagiriyorsunuz...Sosyal hayat sıfır. En soğuk yerde üniversite yapılmış. ..oraya özel indirimli araçlar gerekli üniversitenin kalitesi sorunları nedir bunlar anlatın Cumhura çoğunluğunun çiftçi tarım berbat durumda bu kadar işsizlik diz boyu...ama evlerin kirası satışıda çok pahalı bana sanki deniz kenarında bir şehir yada çok ciro yapan bir şehir neyin bu kadar kiymetleniyo onuda anlat zor zavallı sehrim

banner88