BİST
96861
ALTIN
238.356
DOLAR
5.8057
STERLİN
7.5552
EURO
6.5299

İmalathanelere indiler

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptığı son denetimde il genelinde faaliyet gösteren imalathanelere inerek imalathane denetimi gerçekleştirdi.

İmalathanelere indiler

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptığı son denetimde il genelinde faaliyet gösteren imalathanelere inerek imalathane denetimi gerçekleştirdi.

04 Kasım 2014 Salı 07:01
463 Okunma
İmalathanelere indiler
Zabıta Müdürlüğü ekipleri Zabıta Müdürü Musa Baran ve Gıda Mühendisi Aynur Ersoy’unda hazır bulunduğu denetimlerde kent merkezinde üretim gerçekleştiren imalathanelere yönelik denetim yaptı yapılan denetimlerde başta hijyen ve halk sağlığını tehdit eden unsurlara yönelik Gıda Mühendisi eşliğinde imalathaneler gezildi.
Yapılan denetimlerde özellikle unlu mamül üretimi yapan pastane, börek salonları ve simitçiler denetlendi. Yapılan denetimlerde genel hijyen kuralları ve halk sağlığını tehdit eden işletmeye rastlanmazken, zabıta birimi eksikleri ve kusurları olan bazı işletmeleri de uyarmayı ihmal etmedi. Gıda Mühendisi eşliğinde yapılan denetimde söz konusu işletmelere zabıta tarafından uyarı gerçekleşirken, yapılacak ikinci denetimlerde eksikliklerin giderilmemesi durumunda gerekli cezai yaptırımların uygulanacağı kaydedildi. Zabıta Müdürü Musa Baran Belediye Zabıta Müdürlüğü olarak aralıksız denetimlere devam ettiklerini söyledi. Zabıta Müdürü Musa Baran, “Zabıta birimimiz kendi sorumluluk alanında bulunan alanlara denetimlerini aralıksız sürdürmektedir. Önceki gün okul kantinlerine yönelik yaptığımız denetimin ardından, bugün ise bizzat üretim gerçekleşen imalathanelere denetim uyguladık. Neticede olumsuz bir durumla karşılaşmadık ancak bazı eksikliği bulunan imalathaneler tespit ettik ve kendilerini uyardık. Bir sonraki denetimimizde de bu eksikliklerin devam etmesi durumunda kendilerine cezai işlem uygulanacaktır” dedi.

Son Güncelleme: 03.11.2014 20:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol