Haydi hayırlı olsun!

Arslan: Kırk yıllık soruna neşter vurduk

Haydi hayırlı olsun!

Arslan: Kırk yıllık soruna neşter vurduk

23 Eylül 2016 Cuma 07:01
973 Okunma
Haydi hayırlı olsun!
Yozgat Belediyesi ‘Kapalı Otopark ve Yeni Şehir Meydanı’ projesinde müteahhit firmaya yer teslimini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Kazım Arslan ise inşaat alanında düzenlediği basın toplantısıyla Yozgat’ın kırk yıllık sorununa neşter vurduklarını ve Yozgat Belediyesi tarihinin en büyük projesine start verdiklerini söyledi.

Yozgat Belediye hizmet binası üzerinde bulunan açık otopark alanına inşa edilecek olan kapalı otopark ve yeni şehir meydanı projesi dün itibariyle start aldı. Projenin yer teslimi öncesi Belediye Başkanı Kazım Arslan basın toplantısıyla kamuoyunu bilgilendirdi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, belediye başkan yardımcıları, belediye personeli ve vatandaşlarda katıldı.

EN BÜYÜK PROJE
Belediye Başkanı Kazım Arslan, kapalı otopark ve yeni şehir meydanı projesinin Yozgat Belediyesi tarihinde, belediyenin tek başına yapmış olduğu en büyük proje olduğunu söyledi. Yozgat’ta ciddi manada trafik sıkıntısı ve otopark problemi yaşandığını belirten Arslan, “Bunu hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Bu bizim dönemimizin sorunu değildi ama bu sorunu çözmekte şükürler olsun bize nasip oldu” diye konuştu.

40 YILLIK MESELE
Başkan Kazım Arslan, kentte otopark ve trafik sorununun birden oluşmadığını ve zaman zaman bu meseleyle alakalı kendilerini karalamak isteyen art niyetlilerin ortaya çıktığını belirtti. ‘Biz kırk yıllık bir soruna neşter vurduk’ diyen başkan Kazım Arslan, “Yozgat kırk yıldır betonlaştı ve kimse bugünleri düşünmedi. Yozgat’ın yeşil alanlara, otoparklara ihtiyacı olacağını kimse düşünmedi. Biz ise parti teşkilatımızla, belediyemizle ve başkan yardımcısı arkadaşlarımızla birlikte bu kırk yıllık meseleye neşter vurduk, çözüm ürettik” dedi.

ALT OTOPARK ÜST MEYDAN
Kazım Arslan, proje hakkında da bilgi vererek, yaklaşık 4 dönümlük bir arazide yer altına üç kat inilmek suretiyle 350 araçlık kapalı otopark inşa edileceğini söyledi. Başkan Arslan, otoparkın iniş ve çıkış kısımlarının ısıtmalı, elektronik sistemli ve sensörlü olacağını, otopark içerisinde oto kuaför ve lastik tamircisi gibi servisler bulunacağını belirtirken, üst kısma ise yeni bir meydan inşa edeceklerini ve burada da sosyal ve yeşil alanların yanı sıra kafeterya ve büfeler bulunacağını kaydetti.

15 MİLYONLUK DEV PROJE
Başkan Kazım Arslan, projenin yaklaşık 15 Milyon TL’ye mal olduğunu belirterek, “Belediyenin bu kadar bütçesi yok ancak biz besmele çekerek bu işe giriştik. Yüzümüzün akıyla çıkacağımıza da eminim. Bu noktada milletvekillerimiz ve bakanımızdan da destek alacağız ve projeyi tamamlayacağız” diye konuştu. Başkan Arslan “Biz burayı istesek bir iş adamına ihale ile satar, altını otopark yaptırır, üstüne de istediğini inşa etmesine izin verirdik. Ancak bunu yapmadık. Yozgat’ı düşündük, çocuklarımızı düşündük. Tam tersi bu kadar para harcayarak bu işe giriştik” dedi.

CELAL ATİK KULLANIMDA
Kazım Arslan, söz konusu proje 700 günde tamamlanacağı için şehirde otopark sıkıntısı yaşanacağını ve bu sıkıntıyı çözmek adına Celal Atik Ortaokulu önünde bulunan alan ile eski Sakarya İlkokulu bahçesinin otopark olarak kullanılacağını söyledi.

KULAĞIMIZI TIKADIK
Kazım Arslan, şehirde üretilen proje ve işleri konuşmak yerine dedikodu ve iftiralarda bulunanlar olduğunu da söyleyerek, “Her şeye kulağımızı tıkadık. Şom ağızlılara inat, dedikoducu ve iftiracılara inat biz Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bir ölüm var, bir ahiret ve hesap günü var. Herkes orayı düşünsün” diye konuştu. Konuşmaların ardından inşaat alanı gezilirken, önümüzdeki günlerde temel atma töreninin yapılacağı da bildirildi.
Haber: Mustafa TEKER

Son Güncelleme: 22.09.2016 17:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol