Gazeteciler Günü Kutlaması

YOZGAT Valisi Kadir Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bugün il genelindeki gazetecilerle bir araya gelecek.

Gazeteciler Günü Kutlaması

YOZGAT Valisi Kadir Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bugün il genelindeki gazetecilerle bir araya gelecek.

10 Ocak 2019 Perşembe 07:00
115 Okunma
Gazeteciler Günü Kutlaması

Yerel basın çalışanları ile bir araya gelmeden önce bir mesaj yayınlayan Vali Çakır, 10 Ocak 1961 tarihinde, 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edildiğini hatırlattı, basın mensuplarının bu özel gününü kutladı. Vali Çakır, ‘Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için, her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır’ dedi.
Yozgak Valisi Kadir Çakır, toplumun gelişimi, kalkınma sürecinin de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olduğuna vurgu yaparak, çalışan gazetecilerin, Ülkemizin ve Yozgat'ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere, kamuoyuna aktaran, sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olduklarının altını çizdi. Vali Çakır, yazılı açıklamasında, ‘Bu duygu ve düşüncelerimle, basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tekrar kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim’ ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol