Faaliyetleri değerlendirdi

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer başkanlığında Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla “Spor Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Faaliyetleri değerlendirdi

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer başkanlığında Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla “Spor Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

29 Temmuz 2016 Cuma 23:59
369 Okunma
Faaliyetleri değerlendirdi
Toplantıda İl ve İlçelerde yapılan faaliyetlerde gösterilen genel durum ve başarı değerlendirmesi ile ilgili karşılıklı fikir alışverişi yapılırken, toplantının öncelikli gündem sporun daha fazla kitleye ulaştırmak oldu.
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güneşer, sporu tabana yayacak uzun vadeli plan ve özel programlar ile sporu geliştirilerek yaygınlaştırılması ve sporun aktif bir yaşam tarzı haline getirilmesi, gelecek yıl ki spor faaliyetleri gibi konularda fikir alış verişin de bulundu.
Toplantı, Yozgat Sporunun her branşta zirveye taşımak için yapılacak gerekli çalışma, program ve ihtiyaçların belirlenmesi ile tamamlandı.
Toplantı sonrasında konuşma yapan Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güneşer, Yozgat’ta sportif faaliyetlerin artması adına İl Müdürlükleri ve ilçe müdürlüklerinin ellerinden gelen çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Yapılan çalışmalar neticesinde lisanslı sporcu sayılarının artmaya başladığına dikkat çeken Güneşer,

‘’Yozgat’ta bir çok branşta antrenörlerimiz hem yaz tatilinde yaz spor okullarında, okulların açılmasından sonra da il spor merkezlerimizde öğrencilerimize eğitimler veriyorlar. Yozgat gençliğine sporu sevdiriyorlar. Yıllar sonra hentbol bayanlar branşında genç bir kızımızı milli takıma gönderme başarısını göstermiştik. Her geçen gün ilimizde sportif faaliyetler artarken, bu sportif faaliyetlere katılan gençlerin de yetenekleri yapılan antrenmanlar neticesinde ortaya çıkmaya başlıyor. Yaptığımız çalışmalar, antrenmanlarda kurum bünyesinde görevli antrenörlerimiz gelecek vadeden çocuklarımızı belirleyerek onlar üzerine biraz daha düşerek Türk sporuna kazandırmaya çalışıyorlar. Bu günkü toplantımızda da Yozgat’taki sportif faaliyetlerin ve sporcu sayısının arttırılmasına yönelik nasıl çalışmalar yaparız onun görüş alış verişinde bulunduk. Güzel ve verimli bir toplantı olduğunu düşünüyorum’’ dedi. 

Son Güncelleme: 29.07.2016 15:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol