-E-Belge dönemi

SORGUN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, iş dünyasına büyük kolaylık sağlayan e-belge sisteminin artık hayata geçtiğini belirtti.

-E-Belge dönemi

SORGUN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, iş dünyasına büyük kolaylık sağlayan e-belge sisteminin artık hayata geçtiğini belirtti.

12 Ekim 2017 Perşembe 07:02
97 Okunma
-E-Belge dönemi

Arslan, oda üyelerine kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, kısa adı EBDS olan Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi’nin Sorgun’da da TSO'da hayata geçirildiğini söyledi. Arslan, EBDS ile E-Belge dönemine geçilmesinin üyeleri açısından son derece güzel bir proje olduğuna vurgu yaparak, ‘’Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kağıttan tasarruf edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlıyor. Bugüne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı, bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi’’ dedi.
Başkan Üzeyir Arslan, E-Belge proje sayesinde Oda Kayıt Sureti, Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Ortaklık Durum Belgesi, Ticari İkametgah belgelerini, üyelerin elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebildiklerini anlattı. Arslan, ‘’Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte olup ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88