CHP’den kınama

CHP Kadın Kolları Başkanı Özgür Karslıoğlu, bayramın birinci günü belediye otobüsünde kıyafeti nedeni ile Ayşe Terzi isimli kadına sözlü ve fiziksel olarak yapılan saldırıyı kınadı.

CHP’den kınama

CHP Kadın Kolları Başkanı Özgür Karslıoğlu, bayramın birinci günü belediye otobüsünde kıyafeti nedeni ile Ayşe Terzi isimli kadına sözlü ve fiziksel olarak yapılan saldırıyı kınadı.

21 Eylül 2016 Çarşamba 07:01
470 Okunma
CHP’den kınama
Karslıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada; “Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir” dedi. 
Karslıoğlu, hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyetin, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini gösterdiğini ileri sürdü. 
Kadını her alanda esir alan bu anlayışın bu kez otobüsün içinde kendini gösterdiğini ifade eden Karslıoğlu, şunları kaydetti: 
“14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül… Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz… Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, “Kadın Gülerse, Toplum Güler” Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek…”

Son Güncelleme: 20.09.2016 16:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol