-Cezaevi inşaatı tamam

BOĞAZLIYAN ilçesinde yapımı tamamlanan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu binası inşaatı tamamlandı.

-Cezaevi inşaatı tamam

BOĞAZLIYAN ilçesinde yapımı tamamlanan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu binası inşaatı tamamlandı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 07:00
431 Okunma
-Cezaevi inşaatı tamam

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, incelemede bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Cezaevinin Boğazlıyan’a önemli katkıları olacağını vurgulayan Vali Yurtnaç, Yozgat’ın bir şantiye alanı gibi olduğunu belirtti. Yurtnaç, “Sadece il merkezinde değil, ilçelerimizde de yükselen binaları ve yatırımları görmek mümkün. Adalet Bakanlığının, Diyanet İşleri başkanlığının inşaatları var. Bunların hepsi açıldığında Yozgat'ta hareketlilik sağlanacak. Burada inşa edilen ceza infaz kurumu da Boğazlıyan’a önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Boğazlıyan Ceza İnfaz Kurumu’nda 400 kişinin kalabileceğini kaydeden Vali Yurtnaç, çalışacak olan personel ile mahkûmları ziyarete gelecek yakınlarının ilçeye ekonomik katkı sağlayacağını ifade etti. T Tipi Ceza İnfaz Kurumunun yakın zamanda faaliyete geçeceğini ifade eden Vali Yurtnaç, “Nasıl ki hastanelere, okullara, yollara, köprülere ihtiyaç varsa ceza infaz kurumlarına da ihtiyaç var. Cezaevine düşmüş insanların insan onuruna yaraşır bir şekilde burada hayatını idame ettirmesi gerekiyor. Bunu yaparken açık ceza evi olacak. Bunlardan ekonomiye kazandıracağımız, burada çalıştıracağımız insanlar olacak. İnsanları boş bırakmak yerine açık cezaevi yoluyla hem bir meslek edindirmek hem de ekonomik bir hasıla sağlamak doğru olanı diye düşünüyorum” diye konuştu.

Yozgat Valisi Yurtnaç, İl Özel İdaresinin de ceza infaz kurumana destekte bulunarak, yollarını yaptığını sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 15.11.2017 09:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88