Büyükşehir’e Yozgatlı aday

YOZGAT’ta doğup, büyüyen, gazetecilik mesleğine başladıktan sonra İstanbul’da mesleğini sürdürme kararı alan Hüseyin Karabulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Büyükşehir’e Yozgatlı aday

YOZGAT’ta doğup, büyüyen, gazetecilik mesleğine başladıktan sonra İstanbul’da mesleğini sürdürme kararı alan Hüseyin Karabulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

10 Ocak 2019 Perşembe 07:00
1972 Okunma
Büyükşehir’e Yozgatlı aday

Bağımsız aday olarak İstanbul seçmeninin karşısına çıkan Karabulut, göreve gelmesi halinde İstanbul’un 50 yıllık, 100 yıllık geleceğini inşa etmek için yola çıktıklarını söyledi. Sanayi şehri İstanbul’un tahıl ambarının ise İç Anadolu olacağını belirten Karabulut, ‘’Tarımda uygulanan yanlış politikalar nedeniyle çiftçimiz, emeğinin karşılığını alamadığı için üretimden yavaş yavaş çekilmektedir. Köyler boşalmakta, büyükşehirler ise plansız bir şekilde büyümektedir. Bugün gelinen noktada ülkemizin tükettiği mercimeğin yüzde 80’i Kanada’dan ithal edilmektedir. Nohut ise Meksika’dan ithal edilirken, Kırgızistan’dan kuru fasulye, Çin’den sarımsak, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve Brezilya’dan kırmızı et ithal ediyoruz. Yanı başımızdaki İran’dan da soğan ithal etmekteyiz’’ dedi.
Karabulut, halkın da teveccüh göstermesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına gelmesiyle birlikte Anadolu insanına da katkılarının olacağının altını çizdi. Karabulut, özellikle Yozgat başta olmak üzere Kırşehir, Kayseri, Niğde gibi illerimizde çiftçilerimizi kooperatif çatısı altında bir araya getirip, verecekleri taahhütlerle tarım ve hayvancılığın tekrardan canlanmasına vesile olacaklarını anlattı. Karabulut, ‘’Bu sayede para kazanan çiftçimiz, toprağına dört elle sarılacak. İstanbul için üretim yapacak. İç Anadolu insanımızın ürettiği buğdayı Belediyemizin iştirak şirketi İstanbul Halk Ekmek AŞ’de değerlendireceğiz. Nohut, mercimek, fasulyeyi İç Anadolu insanımız, İstanbul’daki halkımız için üretecek. Yozgat’ın Aydıncık ilçesine bağlı Kazankaya köyü, yetiştirdiği soğanlarıyla tekrardan gündeme gelecek. Bu sayede hem hayvancılık hem de tarım gelişmiş olacak. Gelişen tarımla birlikte göçün de önüne geçmiş olacağız. Halka hizmet Hakk’a hizmettir felsefesiyle yola çıktık. Geleceği hep birlikte inşa ederek, yarınlar için sağlıklı nesiller yetiştireceğiz’’ diye konuştu.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mere 2019-01-24 09:22:01

yarim baskanimi belediye baskanliginami aday