Aşureler Gün Işığı’ndan

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyetlerine devam eden Gün Işığı Derneğinin düzenlediği “5.Geleneksel Aşure Günü”nde yaklaşık bin öğrenciye aşure ikram edildi.

Aşureler Gün Işığı’ndan

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyetlerine devam eden Gün Işığı Derneğinin düzenlediği “5.Geleneksel Aşure Günü”nde yaklaşık bin öğrenciye aşure ikram edildi.

05 Kasım 2014 Çarşamba 07:01
440 Okunma
Aşureler Gün Işığı’ndan
Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü H.Hüseyin Asar, YİMDER Başkanı Necati Badır ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlik hakkında bilgi veren Gün Işığı Derneği sosyal etkinlikler sorumlusu Sebahattin Bircan; “Allah’ın ay’ı olarak isimlendirilen mübarek ve bereketli bir aydayız. Bu mübarek ayda son dört senedir olduğu gibi öğrencilerimize aşure ikramımızı yaptık. Geleneklerimizde yer alan ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan aşure gününü 5.kez öğrencilerimize aşure ikram ederek gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinliği düzenli olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi   
Öğrencilerin ve velilerin aşure dağıtımından oldukça memnun kaldığını ve hafta boyunca “Muharrem Ay’ı ve “Aşure” hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Bircan,  “Dernek olarak dini ve milli değerlerimizi koruma ve bunları yeni nesile aktarma gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerin hem bilgi hem de kültürel boyutta kazanacakları çok şey olduğuna inandığımız için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz etkinliğimizin finansmanını karşılamada bizlere yardımcı olan öğretmen ve idarecilerimize ve bizi kırmayıp etkinliğimize katılan misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice etkinlikleri böyle dayanışma ve paylaşma içerisinde gerçekleştiririz. Bu vesile ile Muharrem ayının ilçemize, ilimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Son Güncelleme: 04.11.2014 19:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol