Anadolu Vadisi!

Türkiye’nin en büyük vadi projesi olan ‘Yozgat Spor Vadisi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Anadolu Bozkırı’na farklı bir vizyon kazandıracak projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da destek veriyor!

Anadolu Vadisi!

Türkiye’nin en büyük vadi projesi olan ‘Yozgat Spor Vadisi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Anadolu Bozkırı’na farklı bir vizyon kazandıracak projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da destek veriyor!

05 Eylül 2014 Cuma 07:00
927 Okunma
Anadolu Vadisi!
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın üç etaptan oluşan ‘Spor Vadisi Projesi’, tamamlandığında bin 700 dönüm alan içerisinde doğal alanların sosyal tesislerle donatılmış farklı bir yaşam alanı ortaya çıkacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üç büyük yatırımla desteklediği proje Anadolu’nun vizyon projeleri arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘Anadolu’nun vizyon projesi’ olarak nitelendirdiği ‘Spor Vadisi Projesi’nin Türkiye’nin en büyük vadi projesi olduğunu söyleyen Vali Abdulkadir Yazıcı, bin 700 dönüm alan üzerine 3 aşamadan oluşan proje sayesinde Yozgat’ın Anadolu Bozkırı’nda bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.CUMHURBAŞKANI DESTEKLİ VİZYON PROJESİ
Başbakan olarak Yozgat’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da projeye vakıf olduğunu hatırlatan Yazıcı;
“Spor Vadisi Projesi’ni üç etap halinde hazırladık ve uygulanmaya başlandı. Sayın Başbakanımız da 10 Ağustos’ta Yozgat’ta yaptığı konuşmada konuya vakıf olduklarını, destek olduklarını belirttiler. Bizde valilik olarak bin 700 dönüm alan içerisinde 3 bölümden oluşan bölümleri imar edeceğiz. Birinci etap da kendi içerisinde iki parçadan oluşuyor, açık spor alanlar. İkinci etap gölet ve gölletin etrafının düzenlenmesi. Üçüncü etap da rekreasyon alanları. Birinci etap içerisinde Gençlik Spor Bakanlığının da üç büyük yatırımı var. İl tipi Gençlik Merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu ve sporcu fabrikası. Bu birinci etabın ikinci yarısı da 7 milyon liraya ihale ettiğimiz açık spor alanlar. Amfi tiyatro, tırmanma alanları, engelli ve engelsiz fitness alanları, jimnastik alanları, yürüyüş yerler gibi akla gelebilecek açık spor alanı ifadesi altında her türlü etkinliğin olduğu bir alan. Bu haliyle il özel idareleri içersinde valilerimizin yaptığı yatırımlar içerisinde Türkiye de en geniş alan olacak” diye konuştu.

YOZGATLILARI
BULUŞTURACAK PROJE


Nüfusu 500 bin olan Yozgat’ın büyük bölümünün şehir dışında yaşadığını anımsatan Vali Yazıcı, Spor Vadisi Projesi’nin tamamlanması halinde gurbetteki Yozgatlıların memleketlerinde kalmaları için de önemli bir imkan oluşturulacağını söyledi.
Yazıcı, şunları söyledi: “Yozgat insanımızın yaklaşık 500 bini Yozgat’ta yaşıyor. 320 bin civarında Ankara’da, 150 bin civarında İstanbul’da, 90 bin civarında hemşerimiz de Kayseri’de yaşıyor. Diğer illeri de saymıyorum. Ayrıca yine 200 bini aşkın vatandaşımızda yurt dışında yaşıyor. Tabi bu insanların yaz mevsiminde Yozgat’a geldikleri zaman biz bunların Yozgat’ta kalış sürelerini daha fazla tutmak için bir takım tedbirleri almamız lazım. Bunlardan bir tanesi de spor vadisi.”YOZGAT’I TATİL ŞEHRİ
YAPACAK

“İnşallah büyük şehirlerde olan ve büyük şehir belediyelerinin daha çok planladığı, yaptığı, halkın hizmetine sunduğu kendi içerisinde belki otuza yakın ünitesi olan spor vadisini Bozok Yaylasının güzel insanlarına sunmamız halinde inanıyoruz ki Yozgat’ta kalış süreleri daha da fazlaşacak” diyen Vali Yazıcı,  artık insanların tatillerini ciddi manada Yozgat’ta geçirmeye gayret göstereceği, genlerinden gelen, örflerinden gelen Yozgat sevgisini daha fazla yaşayıp, Yozgat’ın havasını daha fazla teneffüs edecekleri bir projenin hızla büyümeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 04.09.2014 19:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol