2023 ViZYONU BELiRLENDi

YOZGAT İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Eğitim Vizyonu İl Çalıştayında, ilçe bazında yapılan çalıştayların sonuçları ele alandı, il eğitiminin yol haritası belirlendi.

2023 ViZYONU BELiRLENDi

YOZGAT İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Eğitim Vizyonu İl Çalıştayında, ilçe bazında yapılan çalıştayların sonuçları ele alandı, il eğitiminin yol haritası belirlendi.

09 Ocak 2019 Çarşamba 07:00
264 Okunma
2023 ViZYONU BELiRLENDi

Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri ve farklı branşlardan birçok öğretmenin de katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda katılımcılar 2 gün boyunca oluşturulan çalışma grupları ile veriye dayalı çalışma yaptı. Ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi konuları görüşüldü. Öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim ve mesleki ve teknik eğitim liseleri, hayat boyu öğrenme konularında sorun ve çözüm önerileri ele alarak rapor hazırlandı. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından2023 Eğitim Vizyonunun kamuoyuna duyurulduğunu hatırlattı. Yazıcı, ‘’Bundan sonraki süreçte Merkez ve ilçe teşkilatlarımızda konuyla alakalı çalıştaylarımız başlamış olup, yoğun bir çalışma içeresindeyiz. İl geneli olmak üzere eğitim camiamızla birlikte yapacağımız çalışmalar, sunulacak görüş ve öneriler ve yapılan değerlendirmeler raporlaştırılarak,  İl raporu olarak Bakanlığımıza ulaştırılacaktır. Eğitim-öğretim faaliyetleri sürekli değişkenlik gösteren bir süreçtir. İnsanın, toplumun ve yaşam algılarının sürekli değiştiği bir dünyada bu süreç de statik olmaktan ziyade dinamik bir şekilde devam etmektedir. Sanayinin ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber Dünyadaki değişime dönük çalışmalar yapmak hatta değişimin öncüsü olmak durumundayız. Bizler Eğitim camiası olarak Dünyadaki bu hızlı değişimi göz önünde bulundurup Ülkemizin eğitim-öğretimini hareketli ve dinamik süreçlerle yönetip geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet edeceğiz. Aile olarak gördüğümüz eğitim camiamızla birlikte toplam bir algı ve idrakla beraber kolektif bir anlayışla bu işin üstesinden geleceğimizden hiç şüphem yoktur’’ dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol