BİST
94082
ALTIN
189.916
DOLAR
4.7932
STERLİN
6.2894
EURO
5.6125

Kasadaki serinlik!

Yozgat’ta çocuklarının aşırı sıcaklardan bunalmasına kendince çözüm bulan bir kamyon şoförü, kamyon kasasını havuza dönüştürdü.

Kasadaki serinlik!

Yozgat’ta çocuklarının aşırı sıcaklardan bunalmasına kendince çözüm bulan bir kamyon şoförü, kamyon kasasını havuza dönüştürdü.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 07:10
252 Okunma
Kasadaki serinlik!

Çandır İlçesi’nde yaşayan ve kamyon şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan Engin Çakıcı, çocukları ve yeğenlerinin sıcakla mücadelesine kendi yöntemi ile çözüm üretti. 
Çakıcı, gün içerisinde 40 derecenin üzerine çıkan sıcak havadan bunalan iki çocuğu ve yeğenini havuza götürmek yerine havuzu onların ayağına getirerek kamyon kasasını mini havuza dönüştürdü. 
Daha önce televizyondan birkaç kez örneğini gördüğü kamyon kasasında havuz için kalın bir naylon kullanan Çakıcı, izolasyonu sağladıktan sonra kamyon kasasını suyla doldurdu. Bir saatlik çalışmanın sonunda evinin bahçesinde kamyon kasasından havuz oluşturan Çakıcı, yeğenleri ve çocuklarına hazırladığı sürpriz havuza kendisi de girerek sıcak havada serinliğin tadını çıkardı.
Engin Çakıcı; “Havalar uzun yıllardır ilk defa Yozgat’ta bu kadar sıcak oldu. Sıcaktan çocuklar daha fazla etkilendi. Ben de ilçede havuz olmadığı için havuzu çocukların ayağına götüreyim dedim onlar için kamyon kasasında havuz yaptım. Gayet güzel oldu. Uzun süre kamyon kasasının içinde yüzdeler, eğlendiler. Tabi ben de onları yalnız bırakmadım. Artık her istediklerinde seyyar havuz emirlerinde. Yoldan geldiğimde onlar için havuz oluşturmak beni mutlu ediyor” diye konuştu. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88