‘Aklınızı başınıza alın’

Jandarma Uzman Onbaşı Osman Gazi Çetingöz. Görevinin 44’üncü gününde Trabzon’un Maçka İlçesi’nde önleyici güvenlik hizmetleri sırasında teröristlerle girilen sıcak temasta şehit oldu.

‘Aklınızı başınıza alın’

Jandarma Uzman Onbaşı Osman Gazi Çetingöz. Görevinin 44’üncü gününde Trabzon’un Maçka İlçesi’nde önleyici güvenlik hizmetleri sırasında teröristlerle girilen sıcak temasta şehit oldu.

19 Mayıs 2017 Cuma 23:59
466 Okunma
‘Aklınızı başınıza alın’
Oğlunun cenaze namazını kıldıracak kadar büyük bir inanmışlıkla vakur duruşunu ortaya koyan şehit babası Kerim Çetingöz, hainlere; ‘Hiçbir teröristin annesi de askerin annesi de evlat acısı yaşamak istemez. Aklınızı başınıza alın, bu ülke hepimize yeter’ mesajı verdi. 
Trabzon’un Maçka İlçesi’nde önleyici güvenlik faaliyeti sırasında teröristlerle sağlanan sıcak temasta şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Osman Gazi Çetingöz’ün babası Kerim Çetingöz, oğlunun 5 yaşından beri asker olma hayali kurduğunu söyledi. 
Yozgat’ın Sarıkaya İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreninde oğlunun cenaze namazını kıldıran ve vakur duruşu ile dikkat çeken Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Osman Gazi Çetingöz’ün babası Kerim Çetingöz, İleri’ye yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik mesajı verdi.
“Hiçbir anne ister terörist olsun, ister asker olsun hiç kimse bu acıyı yaşamayı istemez” diyen Çetingöz; “Teröristlere de sesleniyorum, annelerine, babalarına sesleniyorum; bu ülke hepimize yeter.Yeter ki bizler kardeş olalım birlik, beraberlik içerisinde yaşayalım” mesajı verdi. 

BEŞ YAŞINDAN BERİ ASKER OLMAK İSTİYORDU
Oğlunun beş yaşından itibaren asker olma hayali ile büyüdüğünü söyleyen baba Çetingöz; 
“Beş yaşından beri asker olma hayali çok yüksekti. İlla bana asker olmak istiyorum, asker türküsü söyle derdi. Askerliğini Van Albayrak’ta yaptı. Geldikten sonra biraz fabrikalarda çalıştı. Ondan sonra da uzmanlık sınavına girdi, birinci sınav iptal oldu. Yeniden ikinci sınav için girdi ve kazandı İzmir Foça’ya gitti. Orada eğitimini gördü, sonra Trabzon Akçaabat İlçesi Söğütlü Jandarmasında göreve başladı. En son Nisan ayında görüşmüştük” dedi. 

NEDEN HANSLAR, TOMASLAR ÖLMÜYOR…
Hiçbir anne ve babanın evlat acısı yaşamak istemeyeceğini ifade eden Çetingöz, Türkiye’de kardeş kavgası çıkarmak isteyenler olduğunu hatırlattı.
Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i tüm Türkiye’nin her zaman aynı acıları yaşadığını belirten Şehit Babası Kerim Çetingöz; “Bakıyorum hiçbir Hans ölmüyor, hiçbir Tomas ölmüyor, hiçbir Maria ağlamıyor. Bütün Müslüman insanlar yani Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet hep bunlar ciğer acısı çekiyor. Birileri sürekli bizim insanımızı, bizim halkımızı maşa olarak kullanıyorlar. Yani onlar hiçbir acıyı tatmıyorlar, acıyı tadan benim ülkemin insanı. Kürt olsun, Çerkez olsun, Laz olsan hepsi aynı acıyı yaşıyor. Ben de diyorum ki neden bu ülkede birlik, beraberlik içerisinde yaşamıyoruz. Neden Hans’lar ağlamıyor, Tomas’lar ağlamıyor, Maria’lar ağlamıyor da neden Kürt’ün annesi ağlıyor, neden Türk’ün annesi ağlıyor, neden Çerkez’in annesi ağlıyor. Neden bizim üzerimizde bu oyunlar oynanıyor” diye konuştu. 

MAŞA OLARAK KULLANIYORLAR
Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin birilerini maşa olarak kullandığına dikkat çeken Çetingöz, vatan sevgisine vurgu yaptı. 
“Bizim ülkemiz, vatanımız; vatan ne demek ana demek, baba demek. Baba ne yapar evladının daha iyi yetişmesini ve iyi bir yere gelmesini ister. Anne ne yapar, anne kucağı ile evladına sımsıkı sarılır” diyen Çetingöz, hiçbir terörist ya da asker annesinin evlat acısı yaşamak istemeyeceğini dile getirdi. 

TERÖRİSTLERE SESLENİYORUM…
İhanet içerisinde olan teröristlerin anne-babalarına da seslenen Çetingöz, şunları söyledi: 
“Teröristlere sesleniyorum, annelerine, babalarına sesleniyorum; bu ülke hepimize yeter.Yeter ki bizler kardeş olalım birlik, beraberlik içerisinde yaşayalım. İşte komşularımızdaki örneği görüyoruz, eğer bu ülkede ezan susmuşsa, bayrak dalgalanmıyorsa her gün bir göz yaşı dökülüyorsa o zaman bütün insanlar perişan oluyor demektir. Bir insan ne için yaşar, üç şey için. Bir, dininin ayakta durması için yani inancı için, iki vatanı yani toprağı için ve bayrağı için. Bu üç şey gittikten sonra yaşamanın bir anlamı var mı, yok.  Bu üç şey gittikten sonra buna yaşamak denmez.”

NEDEN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI
Çetingöz, şehit oğlunun cenaze namazını kıldırırken yaşadığı duyguları da paylaştı.
Allah’a namaz kıldırırken dua ettiğini söyleyen Kerim Çetingöz, şunları söyledi: 
“Cenaze namazını ben kıldırdım. Cenab-ı Allah’a dua ettim, Ya Rabbi bana sabır ihsan eyle. Cenab-ı Allah da sabır verdi o an için. Bir gün her nefis muhakkak ölümü tadacaktır. Ben evlat yetiştirdim bu vatan için. İsmini, Osman Gazi koydum, tıpkı bu ülkeyi kuran Osman Gazi’nin neslini devam ettirsin diye. O hainler sanmasın ki, Osman Gaziler biter. Biz, Yozgat’ın bağrından koşup gelen delikanlıyız. Eli kanlı değil, vatan için yürekten inanıyoruz. Biz hayatımızı feda etmişsek, benim bir tanecik yavrum hayatını feda etmişse bu vatan uğrunadır.”

ŞEHİT OLACAĞIM ENİŞTE DEDİ
Osman Gazi Çetingöz’ün eniştesi Hurşit Karataş, kayınbiraderi ile şehit olmasından üç gün önce yaptığı konuşmayı aktardı. 
Karataş; “Şehit olmak istediğini söyledi ben de şaka ile Trabzon’da bu sana nasip olmaz Doğu da belki inşallah dedim. Ama duası kabul oldu, kendisini namazlarını aksatmayan, Kur’an-ı Kerim’ini hatim etmiş imam hatip lisesi mezunu bir kardeşimizdi. Rabbim onunu kalbi duygularını yerine getirdi isteği kabul oldu. Bizlere düşen Cenab-ı Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de buyurduğu gibi Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, bilakis onlar diridirler, ancak bunu siz bilemezsiniz ayeti kerimesinin gereğince sabret, vatan sağolsun demek, şehidimize rahmet etmektir. Rabbim makamını cennet eylesin, Efendimize komşu eylesin” diye konuştu. 


Son Güncelleme: 19.05.2017 15:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol